Svorio kategorijos iki 52 kg finale, praėjusių metų turnyro čempionas Marius Vyšniauskas susitiko su šių metų Europos žaidynių Minske nugalėtoju ispanu Gabrieliu Mascunanu Escobaru.

Sirgalių aktyviai palaikomas panevėžietis pralaimėjo tituluotam varžovui vieningu teisėjų sprendimu 0:5 ir tenkinosi sidabro medaliu.

Svorio kategorijoje iki 69 kg, kurioje ryškiausias pergales pasiekė V. Karpačiauskas, buvo įsteigtas tūkstančio eurų prizinis fondas. Čempionu tapo ukrainietis Jaroslavas Mychaluško. Finale Europos čempionas po atkaklios kovos taškais 3:2 įveikė švedą Adelį Belalią. Bronzos medalis įteiktas lietuviui Mantui Griciui.

Ispanijos boksininkai iškovojo dar du aukso medalius. Svorio kategorijos iki 75 kg čempionu tapo Miguelis Cuadrado, o svorio kategorijoje iki 91 kg triumfavo Emanuelis Reyesas.

Jaunimo varžybos vyko keturiose svorio kategorijose. Visų jų finaluose kovojo Lietuvos boksininkai. Čempionų titulus apgynė panevėžiečiai Ruslanas Žalys (svorio kategorija iki 69 kg) ir Simonas Urbonavičius (iki 81 kg). Sidabro medalius laimėjo Lukas Simonavičius (iki 60 kg) ir Matas Vasiliauskas (iki 64 kg).

Dar vienas panevėžietis triumfavo jaunių varžybose. Danas Vilkas tapo čempionu svorio kategorijoje iki 60 kg. Kajus Kuprijanovas (iki 46 kg) ir Emilis Šileris (iki 70 kg) pralaimėjo finaluose ir tenkinosi sidabro medaliais.

Geriausiu turnyro boksininku išrinktas Europos čempionas ispanas G. M. Escobaras.

Specialaus apdovanojimo ir Panevėžio savivaldybės piniginės premijos sulaukė Europos jaunimo čempionė Gabrielė Stonkutė (buvusi Diekontaitė) ir jos treneris Julius Kibas.

Vitalijus Karpačiauskas – vienas tituluočiausių Lietuvos boksininkų po Nepriklausomybės atkūrimo. 1993 m. panevėžietis tapo Europos čempionu ir buvo išrinktas geriausiu Lietuvos metų sportininku. V. Karpačiausko sąskaitoje du pasaulio čempionato medaliai: 1993 m. čempionato sidabras ir 1995 m. pirmenybių bronza. V. Karpačiauskas dalyvavo dvejose olimpinėse žaidynėse. 1992 m. Barselonoje jis užėmė 5 vietą, o 1996 m. Atlantos žaidynėse buvo 9-as.

Jau daugiau negu dešimtmetį V. Karpačiauskas dirba bokso treneriu gimtajame Panevėžyje.

Europos jaunimo čempionė Gabrielė Stonkutė (bokso federacijos nuotr.)