Nors I. Mikštaitė vienintelė iš lietuvių moterų varžybose sulaukė antrosios turnyro dienos, jai sekėsi geriau nei penkiems balne išsilaikiusiems tautiečiams vyrams.

Čempionato ketvirtfinalyje po atkaklios kovos 38-erių kaunietė palaužė kazachę Joaną Belych, pusfinalyje įrodė pranašumą prieš japonę Yui Kikukawą.

Finale laukė dar viena Japonijos kovotoja – praėjusių pirmenybių vicečempionė Juri Minamihara.

Jau po pagrindinio laiko konfeti iššovė jos garbei, bet ir sidabras – geriausias I. Mikštaitės pasiekimas planetos pirmenybėse.

Bronzos apdovanojimą pelnė rusė Irina Valijeva, mažajame finale nugalėjusi Y. Kikukawą.

Antroji pasaulio pirmenybių diena Lietuvos rinktinei prasidėjo permainingai: vyrų varžybų šešioliktfinalyje įstrigo trys iš penkių lietuvių.

Išlaikyti pozicijų nepavyko praėjusio planetos čempionato bronziniam prizininkui Lukui Kubiliui. 36-erių veteranas po dviejų pratęsimų nusileido 17 metų jaunesniam ir 20 kg lengvesniam rusui Jevgenijui Otopkovui.

Krito ir jauniausias rinktinės narys: 19-mečio Pauliaus Žimanto talentą ir smūgių jėgą šįkart nusvėrė 32-ejų kazacho Ilja Jakovlevo patirtis. O kito turnyro debiutanto Oresto Abazoriaus žygį užbaigė praėjusio čempionato pusfinalininkas iš Japonijos Shota Maeda.

Ties nesėkmės riba balansavo ir Edgardas Sečinskis, kuris skaudžiai išsigelbėjo paskutinę dvikovos su Yusaku Watanabe sekundę. Sąlygas diktavęs japonas kumščiu pataikė lietuviui į veidą, ir dėl antro draudžiamo smūgio pergalė įskaityta pastarajam.

Tuo metu Eventas Gužauskas po pratęsimo užtikrintai įveikė vengrą Mate Davidą.

Į geriausių šešioliktuką kartu su dviem lietuviais pateko septyni japonai, po du rusus ir kazachus, po vieną Lenkijos, Bulgarijos ir Azerbaidžano kovotoją.

Aštuntfinalyje nutrūko dar vieną draudžiamą smūgį į veidą gavusio E. Sečinskio kelionė – 25-erių vilnietis pralaimėjo stambiausiam turnyro dalyviui, 125 kg sveriančiam japonui Kosei Ochiai.

Ilgiausiai iš tautiečių ištvėręs E. Gužauskas po pratęsimo įveikė kitą japoną Kazuya Yamamoto, bet ketvirtfinalyje kapituliavo prieš tituluotą lenką Maciejų Mazurą, kuris smūgiu kumščiu į pilvą nokautavo Naujosios Akmenės kovotoją („ippon“).

Tas pats M. Mazuras pusfinalyje pirmasis iš europiečių nukovė dešimtmetį lygių žemyne neturėjusį bulgarą Valerijų Dimitrovą. Bet pirmuoju Tokijuje triumfavusiu užsieniečiu dabartinis Europos čempionas netapo: finale teisėjų sprendimu pergalė atiteko titulą apgynusiam japonui Yuji Shimamoto.

Mūšyje dėl trečios vietos kitas japonas Daiki Kato po dviejų pratęsimų pranoko V. Dimitrovą.

Pirmenybes Tokijuje pradėjo 15 Lietuvos karatė meistrų, bet devyni iš kovos pasitraukė šeštadienį. Erika Žeburtovič, Rūta Brazdžionytė, Aneta Meškauskienė ir Brigita Gustaitytė pralaimėjo pirmąsias kovas, Kęstutis Radvila, Juras Sokolovas, Antanas Klibavičius, Justinas Kvietka ir Vytautas Cėpla suklupo ties antruoju barjeru.

Kas ketverius metus Tokijuje vykstančios pirmenybės yra labiausiai prestižinis kiokušin karatė renginys.

Primename, kad 2015 metais Japonijos sostinėje bronzą Lietuvai pelnė L. Kubilius. 2007 metais sidabrą Tokijuje iškovojo Donatas Imbras, o 2011-aisiais tokį patį medalį užsikabino Margarita Čiuplytė.

2021 metais pasaulio čempionatas, kuriame bus kovojama susiskirsčius į svorio kategorijas, vyks Kelcuose (Lenkija).

Moterų varžybos

Ketvirtfinaliai:

Juri Minamihara (Japonija) – Reimi Asako (Japonija) (paryškinti nugalėtojai)

Sayaka Kato (Japonija) – Irina Valijeva (Rusija)

Inga Mikštaitė – Joana Belych (Kazachstanas)

38-erių veteranė šįkart sutiko į save labai panašią varžovę. Per pagrindinį laiką ir pirmą pratęsimą nė viena nepajėgė primesti konkurentei savų sąlygų, tad lemiamu faktoriumi tapo ištvermė. Nuo būtinybės lipti ant svarstyklių I. Mikštaitę išvadavo tatamio teisėjas, prisidėjęs prie dviejų kolegų ir pasiuntęs lietuvę į pusfinalį.

Yui Kikukawa (Japonija) – Chichiro Kubota (Japonija)

Pusfinaliai

Juri Minamihara (Japonija) – Irina Valijeva (Rusija)

Inga Mikštaitė – Yui Kikukawa (Japonija)

Vos 148 cm ūgio ir 50 kg svorio japonė neturėjo daug vilčių atsilaikyti prieš karingai nusiteikusią I. Mikštaitę. Tiesa, kulminaciją nukelti į pratęsimą varžybų šeimininkei pavyko, bet smūgiai ant jos liejosi iš visų pusių. Užuodusi kraują Lietuvos veteranė nebepaleido iš rankų progos pirmą kartą karjeroje iškopti į planetos pirmenybių be svorio kategorijų finalą.

Dėl trečios vietos

Irina Valijeva (Rusija) – Yui Kikukawa (Japonija)

Finalas

Juri Minamihara (Japonija) – Inga Mikštaitė

Stipriais rankų smūgiais I. Mikštaitės gynybą laužiusi japonė jau per pagrindinį laiką iškeitė praėjusiame turnyre pelnytą vicečempionės titulą į pagrindinį trofėjų. I. Mikštaitei lieka guostis geriausiu Lietuvos kovotojų rezultatu nuo 2011 metų.

Vyrų varžybos

Šešioliktfinaliai:

Maciejus Mazuras (Lenkija) – Shoki Shimizu (Japonija)

Orestas Abazorius – Shota Maeda (Japonija)

Netikėtai toli pasaulio čempionate nužygiavusiam naujokui buvo pernelyg sunku apsiginti prieš staigesnio japono smūgius kumščiais. Vienas čempionato favoritų teisėjams nepaliko didelio galvosūkio skelbiant kovos nugalėtoją.

Eventas Gužauskas – Mate Davidas (Vengrija)

Kovotojas iš Naujosios Akmenės buvo arti pergalės prieš panašaus sudėjimo oponentą per pagrindinį laiką, bet trys teisėjai iš penkių skyrė pratęsimą, tad deginti brangias jėgas teko dar dvi minutes. Vis dėlto staigmenų pirmą čempionato dieną pateikęs vengras E. Gužausko nebenustebino, ir lietuvis pasiekė įtikinamą pergalę.

Tsuyoshi Midori (Japonija) – Kazuya Yamamoto (Japonija)

Valerijus Dimitrovas (Bulgarija) – Kazufumi Shimamoto (Japonija)

Marekas Wolny (Lenkija) – Kembu Iriki (Japonija)

Paulius Žimantas – Ilja Jakovlevas (Kazachstanas)

Du varžovus pirmą turnyro dieną nokautavęs 19-metis lietuvis atsimušė į kur kas tvirtesnę sieną. 32-ejų šilto ir šalto matęs kazachas iškentė „pneumatines“ debiutanto atakas kumščiais dvikovos pradžioje ir visiškai perėmė iniciatyvą jos pabaigoje. Teisėjų verdiktas buvo vienbalsis – tolyn žengė I. Jakovlevas.

Shin Kameyama (Japonija) – Nazaras Nasirovas (Rusija)

Edgardas Sečinskis – Yusaku Watanabe (Japonija)

Pauliaus Klapatausko auklėtiniui savotiškai pasisekė – jeigu sėkme galima vadinti galingą varžovo smūgį tiesiai į smakrą. Y. Watanabe dominavo visą dvikovą, o E. Sečinskio krūtinė nusidažė sodriai raudona nuo nuolatinių vikraus japono atakų. Lietuviui grėsė neišvengiamas pralaimėjimas, bet paskutinę kovos sekundę jo varžovas prarado šaltą protą ir neatsargiai smogė į veidą. Tai buvo antras draudžiamas Y. Watanabe smūgis, todėl pergalė atiteko E. Sečinskiui.

Junki Ochi (Japonija) – Kosei Ochiai (Japonija)

Lukas Kubilius – Jevgenijus Otopkovas (Rusija)

Praėjusio čempionato prizininkas vangiai pradėjo kovą ir aktyvių veiksmų ėmėsi tik pirmo pratęsimo pabaigoje. Bet sunkiasvoris atakavo per mažai, kad įtikintų teisėjus savo pranašumu, ir pastarieji skyrė dar dvi papildomas minutes. Šios jau buvo lemiamos, kadangi kovai toliau klostantis lygiai, sportininkams būtų tekę lipti ant svarstyklių, o šios pergalę būtų atnešusios 20 kg lengvesniam rusui. Vis dėlto L. Kubilius taip ir neišsijudino, negana to, trys teisėjai iš penkių po antro pratęsimo pakėlė vėliavėles J. Otopkovo naudai. Vieno Lietuvos rinktinės lyderių žygį netikėtai anksti užbaigė skambesnių tarptautinių titulų neturintis 29-erių rusas.

Merejus Sujunovas (Kazachstanas) – Daiki Kato (Japonija)

Yuto Eguchi (Japonija) – Andrasas Davidas (Vengrija)

Maksimas Smoliakovas (Rusija) – Salahatas Hasanovas (Azerbaidžanas)

Vladimiras Artiušinas (Kazachstanas) – Anatolijus Žuravelis (Ukraina)

Jonasas Rosinas (Švedija) – Yuji Shimamoto (Japonija)

Aštuntfinaliai

Maciejus Mazuras (Lenkija) – Shota Maeda (Japonija)

Eventas Gužauskas – Kazuya Yamamoto (Japonija)

Ūgio ir svorio persvarą lietuvis „įdarbino“ aktyviai spausdamas japoną po tatamį, pačioje pagrindinio laiko pabaigoje apsukas padidino ir pastarasis, „ištraukdamas“ kovą į pratęsimą. Per papildomą laiką keisdamas smūgių rankomis serijas atakomis keliu E. Gužauskas išplėšė pergalę ir ir pirmąją karjeroje vietą geriausių aštuntuke.

Valerijus Dimitrovas (Bulgarija) – Kembu Iriki (Japonija)

Ilja Jakovlevas (Kazachstanas) – Nazaras Nasirovas (Rusija)

Edgardas Sečinskis – Kosei Ochiai (Japonija)

25-erių vilniečio smakro tvirtumą tikrino ir stambiausias turnyro dalyvis. 125 kg sveriantis sunkiasvoris tarp sunkiasvorių vožtelėjo E. Sečinskiui dilbiu į veidą, lietuviui prireikė medikų pagalbos. Ir nors kitų pavojingesnių leidžiamų smūgių K. Ochiai neatliko, trys teisėjai iš Japonijos, Pietų Amerikos ir Irano įžvelgė japono pranašumą, taip sutrukdydami E. Sečinskiui pakartoti praėjusio čempionato, kai užimta septinta vieta, pasiekimą.

Jevgenijus Otopkovas (Rusija) – Daiki Kato (Japonija)

Yuto Eguchi (Japonija) – Salahatas Hasanovas (Azerbaidžanas)

Vladimiras Artiušinas (Kazachstanas) – Yuji Shimamoto (Japonija)

Ketvirtfinaliai

Maciejus Mazuras (Lenkija) – Eventas Gužauskas

Vienu realiausių pretendentų į medalius iš europiečių laikytas lenkas pateisino savo statusą, pamokydamas ketveriais metais jaunesnį lietuvį. Ilgą ataką surezgęs M. Mazuras galiausiai užklupo E. Gužauską smūgiu į pilvą, po kurio pastarasis liko gulėti ant tatamio iš skausmo perkreiptu veidu. Tai buvo vienintelis nokautas („ippon“) antrą varžybų dieną.

Valerijus Dimitrovas (Bulgarija) – Ilja Jakovlevas (Kazachstanas)

Daiki Kato (Japonija) – Kosei Ochiai (Japonija)

Yuto Eguchi (Japonija) – Yuji Shimamoto (Japonija)

Pusfinaliai

Maciejus Mazuras (Lenkija) – Valerijus Dimitrovas (Bulgarija)

Daiki Kato (Japonija) – Yuji Shimamoto (Japonija)

Dėl trečios vietos

Valerijus Dimitrovas (Bulgarija) – Daiki Kato (Japonija)

Finalas

Maciejus Mazuras (Lenkija) – Yuji Shimamoto (Japonija)