P-S du Toitas šio pripažinimo susilaukė praėjus kiek daugiau nei 24 valandoms po Japonijoje pasibaigusio pasaulio regbio čempionato, kuriame šis žaidėjas su PAR rinktine iškovojo Webbo Elliso taurę.

Trečią kartą planetos čempionais tapę PAR regbininkai finale 32:12 nugalėjo Anglijos komandą ir sukėlė tikrą sporto šventę visoje PAR.

PAR komandos strategas Rassie Erasmusas buvo pripažintas geriausiu 2019 metų pasaulio regbio treneriu. Po 10 metų pertraukos PAR rinktinė pripažinta geriausia metų komanda.

Tuo tarpu geriausiu planetos žaidėju PAR regbininkas tapo po 12 metų pertraukos. 2007 metais šio pripažinimo susilaukė Bryanas Habana.

Tarp nominantų į geriausių metų regbininko titulą buvo Velso rinktinės kapitonas Alunas Wynas Jonesas, anglas Tomas Curry‘is, Ardie Savea iš Naujosios Zelandijos, kitas PAR ekipos narys Cheslinas Kolbe ir amerikietis Joe Taufete‘as.

„Šį apdovanojimą skiriu mano komandos draugams, trenerių štabui. Visi suprantame, kad tai yra komandinis sportas ir galiu tik tą patvirtinti. Tas ryšys, kurį mes užmezgėme komandoje per pastaruosius keletą mėnesių yra neįtikėtinas.

Man yra didžiulė garbė priimti šį apdovanojimą. Manau, kad jeigu turime gerus žaidėjus, gerą trenerių štabą, tereikia užsibrėžti šiek tiek aukštesnius reikalavimus ir tai bus kelias į priekį. Jaučiuosi neįtikėtinai. „Springboks“ man reiškia tiek daug, kad nemoku to apibūdinti“, – ceremonijos metu kalbėjo P-S. du Toitas.

Geriausia planetos regbininke, be E. Scarratt, pretendavo tapti dar dvi anglės Sarah Bern ir Katy Daley-Mclean, prancūzė Pauline Bourdon ir Naujosios Zelandijos žaidėja Kendra Cocksedge.

„Tai buvo ypatingi metai regbiui, kurie buvo vainikuoti vienu įspūdingiausių pasaulio čempionatu. Visi nominantai gali didžiuotis, bet P-S du Toitas ir E. Scarratt šiais metais buvo nuostabūs ir nusipelnė šių pripažinimų.

Jie ne tik demonstravo aukščiausią klasę aikštėje, bet jie taip pat yra nuostabūs regbio ambasadoriai ir skleidžia regbio virusą tiek tarp žaidėjų, tiek tarp sirgalių“, – kalbėjo „World Rugby“ vadovas Billas Beaumontas.

Metų kylančios žvaigždės prizu buvo apdovanotas prancūzas Romantas Ntamackas.

Geriausiu pasaulio regbio-7 žaidėju pripažintas Jerry Tuwai‘us iš Fidžio. Nuostabiai rungtyniaujantis regbininkas padėjo savo komandai laimėti pasaulio serijos etapus PAR, Kanadoje, Honkonge, Londone ir Paryžiuje bei trečią sykį tapti šių prestižinių varžybų čempione. Tarp nominantų buvo du JAV atstovai Folau Niua ir Stephenas Tomasinas.

Geriausia pasaulio regbio-7 žaidėja tapo Ruby Tui iš Naujosios Zelandijos.

Specialioje metų charakterio nominacijoje apdovanotas Kamaišio miestas Japonijoje. Regbis šiame mieste turi gilias tradicijas ir ji išliko stipri po 2011 metų kovo mėnesio nelaimės, kuomet cunamis nusinešė daugiau nei 1000 žmonių gyvybes.

Tuomet Kamaišis pradėjo ilgą atsistatymo kelią, o regbio bendruomenė nusprendė įtikinti pasaulio čempionato organizatorius surengti čia pirmenybių rungtynes, kad miesto žmonėms atsirastų daugiau vilties. Organizatoriai sutiko Kamaišį įtraukti į čempionato miestų sąrašą ir rugsėjo 25 dieną daugiau nei 14 tūkst. sirgalių galėjo stebėti mačą tarp Fidžio ir Urugvajaus.

Geriausiu metų teisėju paskelbtas anglas Wayne‘as Barnesas. Metų žeminimu išrinktas T. J. Perenaros ataka rungtynėse tarp Naujosios Zelandijos ir Namibijos.