Pasaulio čempionato finale Jokohamoje PAR rinktinė pademonstravo fantastišką žaidimą ir 32:12 nugalėjo favorite laikytą Anglijos komandą.

Pasaulio čempionams skirtą Webbo Elliso taurę į stadioną įnešė „All Blacks“ legenda Richie McCaw, o nugalėtojams ją įteikė Japonijos legenda Michaelas Leitchas.

Taurę į viršų iškėlė pirmasis PAR rinktinės juodaodis kapitonas Siya Kolisi.

„Susidūrėme su daugybę iššūkių, bet žmonės iš Pietų Afrikos vedė mus į priekį. Turime daug problemų šalyje, bet ši mūsų komanda, sudaryta iš skirtingų rasių, skirtingų kultūrų žmonių, parodė, jog gali būti vieninga ir pasiekti kažką didingo. Nuo pat gimimo nesu matęs tokios susivienijusios Pietų Afrikos.

Ne visi žmonės PAR turi televizorius namuose ir mus vis tiek smarkiai palaikė. Skiriame šią pergalę jiems, – kalbėjo S. Kolisi. – Norėjome išnaudoti pranašumą grumtynėse, turėjome ant atsarginių suolelio daug grumtynių žaidėjų ir nuo pat pirmųjų minučių spaudėme varžovus fiziškai. Dėl to ir norėjome kietai pradėti rungtynes. Bet anglai vis tiek buvo nuostabūs“.

S. Kolisi japoniškai padėkojo čempionato šeimininkams už puikią organizaciją ir atmosferą: „Arigato gozaimasu“.

Šventei persikėlus į rūbinę, iš Webbo Elliso taurės buvo geriamas alus.

Ši PAR komanda lyginama su 1995 metų rinktine, kuomet ji pirmą sykį tapo pasaulio čempione. Tuomet S. Kolisi dar buvo mažas vaikas, o PAR regbininkus čempionate namuose palaikė pats Nelsonas Mandela.

Prieš porą metų PAR rinktinė pralaimėjo Italijai ir buvo atsidūrusi žaidybinėje krizėje. Komanda krito pasaulio reitinge, bet tuomet ekipą į savo rankas perėmė treneris Rassie Erasmusas, kuris ir atvedė rinktinę į pasaulio čempionato viršūnę.

„Vaikinai tikėjo vienas kitu. Žaidėjai ruošėsi ir buvo kartu 18 savaičių. Pagarba Anglijai, kuri tikrai gerai kovojo. Labai didžiuojuosi savo komanda. Kai tapau treneriu, mums tik reikėjo išnaudoti savo žaidėjus ir jų talentą. PAR yra daugybė gerų dalykų, tačiau visada pastebime tik problemas. Mes nusprendėme, kad turime būti vieningi, sunkiai dirbti ir viską atiduoti aikštėje. Tuomet visa kita ateis savaime. Mes tą padarėme ir tapome pasaulio čempionais. Mūsų tikslas dabar yra padaryti PAR regbį stiprų mažiausiai šešeriems-septyneriems metams“, – sakė R. Erasmusas.

Anglijos rinktinės atstovai nebuvo labai nusivylę rezultatu. Treneris Eddie Jonesas akcentavo savo auklėtinių apmaudžias klaidas ir pralaimėtas grumtynes.

„Mums reikėjo pataisyti grumtynes, keletą dalykų užribyje bei truputį daugiau tikslumo atakose. Antrajame kėlinyje tą padarėme, grįžome į rungtynes, tačiau pabaigoje perdegėme ir pralaidome keletą žeminimų“, – sakė E. Jonesas.

„Rungtynes pradėjome prastai, todėl buvome nusivylę pirmąja puse. Nepaisant to, didžiuojuosi savo komanda ir tuo, ką mes pasiekėme. Antrajame kėlinyje mums šiek tiek pritrūko jėgų, bet visi pagyrimai keliauja PAR. Labai didžiuojuosi visos komandos darbu pasiruošimo metu ir pasiektais rezultatais. Esu laimingas būdamas šios komandos dalimi. Noriu padėkoti visiems mūsų sirgaliams. Turėjome fantastišką palaikymą“, – kalbėjo Anglijos rinktinės kapitonas Owenas Farrellas.

PAR rinktinė pagal laimėtus pasaulio čempionatus pasivijo Naująją Zelandiją. Abi jos stipriausiomis pasaulyje tapo po tris kartus. 2011 ir 2015 metų pasaulio čempionai „All Blacks“ regbininkai Japonijoje tenkinosi bronzos medaliais. Anglai čempionais yra tapęs 2003 metais, o sidabro medalius iškovojo trečią kartą.