2011 ir 2015 metų pasaulio čempionai Naujosios Zelandijos regbininkai jau pirmosiomis minutėmis išsiveržė į priekį ir turėjo pranašumą viso susitikimo metu. Nors Velsas momentais sugebėjo atsakyti savo sėkmingais išpuoliais, „All Blacks“ žaidėjai čempionatą baigė pakilia nata.

Du žeminimus nugalėtojams pelnė Benas Smithas, po vieną – Joe Moody‘is, Beaudenas Barrettas, Ryanas Crotty‘is ir Richie Mo‘unga, kuris dar 10 taškų pridėjo realizacijos smūgiais.

Velso komandoje rezultatyviomis atakomis pasižymėjo Hallamas Amosas ir Joshas Adamsas.

Šios rungtynės nemažai daliai rinktinės narių buvo atsisveikinimas su nacionaline komanda. Karjerą Naujosios Zelandijos rinktinėje baigė ilgametis ekipos kapitonas Kieranas Readas. Prieš rungtynes jis pirmą kartą vedė žymųjį maorių karo šokį Haką.

„Šie marškinėliai man reiškia labai daug. Tai ilgą laika bus dalimi mano gyvenimo“, – teigė K. Readas, kuris po finalo pasaulio čempionato bronzos medalį užkabino savo dukrai.

Naujosios Zelandijos rinktinės treneris Steve‘as Hansenas prisipažino, kad šios pergalės labai reikėjo dėl sirgalių.

„Labai buvo svarbu sugrįžti į aikštelę ir numalšinti sirgalių liūdesį po praėjusios savaitės. Abiem komandoms tai buvo nelengvos rungtynės, noriu pasveikinti Velsą taip pat.

Visas turnyras mums geras gynyboje, o taip pat puikiai judėjome atakuodami, tačiau būna viena bloga diena ir iškrentame iš čempionato. Toks tas atkrintamųjų varžybų formatas“, – pasakojo S. Hansenas, kuriam tai buvo atsisveikinimas su nacionaline komanda.

Iš Velso rinktinės trenerio posto po 12 metų komandoje traukiasi Naujosios Zelandijos specialistas Warrenas Gatlandas. Per tuos metus Velsas keturis kartus triumfavo „Šešių nacijų“ turnyre ir du sykius žaidė pasaulio čempionatų pusfinaliuose.

„Žinoma, rungtynės mums buvo per sunkios, kai kurie žaidėjai buvo per daug pavargę. Aš labai mėgavausi laiku šiose pareigose. Žmonės čia buvo nuostabūs ir buvau puikiai priimtas“, – sakė W. Gatlandas.

Didžiajame finale šeštadienį Japonijoje susitiks Anglijos ir Pietų Afrikos (PAR) komandos.