Lietuvos rinktinėje turėtų debiutuoti vienas talentingiausių šalies žaidėjų Eimantas Bagarauskas. Keletą metų Pietų Afrikos Respublikoje praleidęs šiemet sugrįžo į gimtinę ir prisijungė prie Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ klubo. Jis iškart įrodė savo vertę ir buvo pripažintas geriausiu Baltijos regbio „Top“ lygos finalo žaidėju.

„Niekada negalvoju apie pripažinimus ar apdovanojimus, tiesiog mėgaujuosi ir žaidžiu regbį. Jeigu buvau įvertintas, tai manau, kad sekėsi neblogai. Esu geroje formoje, bet, kaip sakoma, tobulėti visada yra kur“, – teigė E. Bagarauskas.

Sportininkas liko patenkintas „Top“ lygos lygiu ir teigė, kad čia taip pat yra puikios galimybės tobulėti.

„Top“ lygą vertinu teigiamai, komandos turi nemažai rungtynių, o žaidėjai - daug žaidimo minučių. Tik taip gali tobulėti tiek komandos, tiek regbininkai. Adaptuotis nebuvo lengva, Lietuvoje žaidžiau po ilgos pertraukos ir pirmą kartą – už vyrų komandą.

Bet komanda buvo labai supratinga, daug bendravome tarpusavyje ir manau, kad man pavyko gerai įsilieti ir padėti iškovoti Baltijos čempionų vardą“, – pasakojo E. Bagarauskas.

E. Bagarauskas turėjo puikią galimybę mokytis ir žaisti vienoje stipriausių pasaulio regbio valstybių - PAR. Pagal specialią PAR ir Lietuvos regbio federacijų mainų programą treniruotis į PAR dar 2015 metais išvykęs žaidėjas džiaugiasi įgyta patirtimi.

„PAR regbyje labai vertinamas aikštės matymas ir sprendimų priėmimas. Ten labiau ir išmokau šių veiksmų. Įgavau daug patirties tiek žaisdamas, tiek stebėdamas kitų komandų varžybas, nes regbis ten yra viena populiariausių sporto šakų.

Nuo vaikystės žiūrėdavau varžybas ir svajodavau sužaisti dideliame, garsiame regbio stadione. Tai ta svajonė išsipildė, sužaidžiau garsiajame „Kings Park“ stadione“, – įspūdžiais dalinosi E. Bagarauskas.

Lietuvos regbio rinktinės šeštadienį laukia svarbus išbandymas, nes Ukraina yra viena iš tiesioginių varžovių kovojant dėl išlikimo antrajame pagal pajėgumą „Trophy“ divizione. E. Bagarauskas nekantrauja išbėgti į aikštę, vilkėdamas rinktinės marškinėlius.

„Suaugusių regbio rinktinei atstovausiu pirmą kartą. Šio momento laukiau ilgai. Garbė yra žaisti su geriausiais Lietuvos regbininkais ir ginti Lietuvos vardą. Žinoma, kad laukiu pirmųjų rungtynių. Man bus išbandymas išmėginti save tokiame lygyje, o taip pat turėsiu galimybę geriau pažinti Europos regbį“, – pridūrė E. Bagarauskas.

Antrąsias rungtynes lietuviai žais lapkričio 16 dieną Šiauliuose su Šveicarija.