Ketvirtfinalyje A. Baniulis po atkaklios kovos taškais 4:0 nugalėjo vokietį Alexanderį Muellerį vom Bergę. Keturi teisėjai pergalę skyrė A. Baniuliui, vienas teisėjas skelbė lygiąsias.

Pusfinalyje Lietuvos boksininkas penktadienį kausis su rusu Artiomu Suslenkovu. Pirmoje kovoje A. Baniulis taškais 3:2 įveikė Nyderlandų atstovą Thomą Oomeną.

Bokso varžybų nugalėtojai paaiškės šeštadienį. Uhano mieste vykstančiose bokso varžybose dalyvauja 334 boksininkės ir boksininkai iš 60 valstybių, joms teisėjauja ir lietuvis Rytis Vasiliauskas.

Iki šiol pasaulio kariškių žaidynėse, kurios nuo 1995-ųjų vyksta kas ketverius metus, Lietuvos boksininkams pavyko iškovoti du medalius.

2003 metais Italijoje vykusiose žaidynėse vicečempionu tapo Jaroslavas Jakšto (svorio kategorija iki 91 kg), o bronzos medalį iškovojo Donatas Bondorovas (iki 69 kg).

Tuo metu orientavimosi sporto varžybas supurtė skandalas, į kurį įsivėžė žaidynių šeimininkai.

„Dėl plataus masto sukčiavimo“ Tarptautinė orientavimosi sporto federacija (IOF) paskelbė diskvalifikavusi Kinijos komandas, dalyvavusias vyrų ir moterų varžybose vidutinio ilgio trasoje.

Moterų varžybose kinės užėmė pirmą, antrą ir ketvirtą vietas, tarp vyrų šeimininkų atstovas buvo antras.

Bet IOF išsiaiškino, jog kinai varžybų metu sulaukė draudžiamos žiūrovų pagalbos, be to, teisinga trasa slapta buvo pažymėta ženklais.

Bendrą protestą dėl sukčiavimo pateikė Rusijos, Šveicarijos, Belgijos, Prancūzijos, Lenkijos ir Austrijos komandos. Kinijos orientacininkai taip pat buvo pašalinti iš likusių varžybų.

„Nors tai nėra IOF renginys, atidžiai ištirsime situaciją ir nuspręsime dėl galimų tolesnių sankcijų, kadangi tai yra ypač aktualu prieš spalio 25-29 dienomis Gvangdžou vyksiantį pasaulio taurės finalą“, – teigė IOF generalinis sekretorius Tomas Hollowellas.

Trečiadienį vyko paskutinė rungtis – estafetės.

Moterų grupėje Lietuvos komanda – Vesta Aleliūnienė, Indrė Valaitė ir Sandra Paužaitė – trasoje užtruko 2 val. 15 min. 57 sek. ir užėmė 8-ą vietą.

Nugalėjo Rusijos sportininkės – Julija Novikova, Svetlana Mironova ir Anastasija Rudnaja, trasą įveikusios per 1 val. 51 min. 20 sek. Sidabro medalius iškovojo Lenkijos trejetas – Agata Olejnik, Hanna Wisniewska ir Aleksandra Hornik, nuo nugalėtojų atsilikusios vos 23 sek. Trečiąją vietą iškovojo Prancūzijos kariškės – Maelle Beauvir, Cecile Foltzer ir Isia Basset, trasą įveikusios per 1:56:31.

Vyrų grupėje Lietuvos komanda iškovojo taip pat 8-ą vietą. Vilius Aleliūnas, Jonas Vytautas Gvildys ir Vytautas Beliūnas trasoje sugaišo 1 val. 43 min. 10 sek. ir 7 min. 50 sek. atsiliko nuo nugalėjusios Šveicarijos komandos – Andreaso Kyburzo, Floriano Howaldo ir Matthiaso Kyburzo.

Antrą vietą iškovoję Rusijos sportininkai – Dmitrijus Nakonechnas, Andrejus Khramovas ir Dmitrijus Tcvetkovas – nuo šveicarų atsiliko 12 sek., o trečioji vieta atiteko 20 sek. nuo čempionų atsilikusiems prancūzams – Nicolasui Rio, Fredericui Tranchandui ir Lucasui Bassetui.

Komandinėje žaidynių įskaitoje Lietuvos moterų komanda užėmė 6-ą vietą. Nugalėjo Rusijos sportininkės, aplenkusios Lenkijos bei Šveicarijos kariškių komandas. Moterų bendrojoje įskaitoje skaičiuojami trijų greičiausių komandos sportininkių laikai abejose asmeninėse rungtyse (vidutinėje bei ilgoje trasose).

Vyrų komandinėje įskaitoje lietuviai liko 8-ti. Nugalėjo Šveicarijos sportininkai, aplenkę Rusijos ir Lenkijos komandas. Vyrų bendrojoje įskaitoje skaičiuojami keturių greičiausių komandos sportininkių laikai abejose asmeninėse rungtyse.

Finaliniame pasaulio taurės etape startuos du lietuviai: Jonas Vytautas Gvildys bei Algirdas Bartkevičius. Varžybų programoje bus trys rungtys: vidutinė trasa, sprinto estafetės bei sprintas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)