34-erių metų Kenijos stajeris E. Kipchoge praėjusį šeštadienį Vienoje padarė tai, kas atrodė neįmanoma. Jis tapo pirmuoju žmogumi, kuris maratoną įveikė greičiau nei per 2 valandas.

Olimpinis čempionas „INEOS 1:59 Iššūkio“ metu 42 km 195 m nubėgo per 1 val. 59 min. 40,2 sek.

Ketvirtadienį vakare nuo 18:30 val. 36 bėgikai Vilniaus Vingio parko lengvosios atletikos stadione siekė šį rezultatą pagerinti.

Dalyviai kas ratą keitėsi estafetės principu, o E. Kipchoges tempą diktavo dviratininkas, kuris mynė elitinio maratonininko greičiu.

Po trečdalio įveiktos distancijos bėgikai lenkė dviratininką maždaug 2 minutėmis.

Įveikus kiek daugiau nei pusę maratono lietuvių rezultatas – 56:37 min., tai reiškė, kad preliminarus planas buvo viršytas beveik 3 min. (59:29 min.).

Beveik keturių dešimčių bėgikų būryje netrūko ir profesionalių stajerių: pirmasis startavo Valdas Dopolskas, kuris iš viso įveikė 5 ratus, Dohoje pasaulio lengvosios atletikos čempionate startavusi Milda Bytautienė buvo pasiryžusi įveikti net 12 ratų (4,8 km), Mindaugas Viršilas skuodė 8 ratus, vidutinių distancijų bėgikas Simas Bertašius įveikė 5 ratus, antroje distancijos pusėje ratą įveikė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.

Lietuvių būrys gerokai viršijo E. Kipchoges rezultatą – 1 val. 50 min. 49 sek.

Prieš renginį vienas jo organizatorių Mantas Marcinkevičius manė, kad pagerinti Kipchoges tempą yra 80 proc.

„Mintis pabandyti su komanda – būriu bėgikų – įveikti maratoną erstafetės principu Eliudo Kipchoges tempu, kilo visai spontaniškai, antradienį popiet.

Pavyko suburti bendraminčių būrį, bus įdomu“, – kalbėjo renginio organizatorius Mantas Marcinkevičius.

Beje, E. Kipchoges pasiektas rezultatas nėra laikomas oficialiu pasaulio rekordu, nes šiam įvykiui buvo specialiai parengta lygi trasa, sportininkui tempą padėjo palaikyti 41 bėgikas, kurie pasikeisdami lydėjo E. Kipchogę iki finišo, taip šalia jo nuolat važiavo ir reikalingą aprūpinimą teikė dviratininkas. E. Kipchogei priklauso ir oficialus pasaulio rekordas, pasiektas 2018 metais Berlyne (Vokietija) – 2 val. 1 min. 39 sek.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)