Pasaulio čempionate kovojo net 365 boksininkai iš 78 valstybių. Apdovanojimus pelnė 15 šalių atstovai.

Daugiausia medalių iškovojo Uzbekijos boksininkai. Uzbekų sąskaitoje - penki medaliai (3 aukso, po 1 sidabrą ir bronzos). Varžybų šeimininkai rusai iškovojo keturis medalius (3 aukso ir 1 bronzos). Trečiojoje vietoje - Kazachstano rinktinė su šešiais medaliais (1 aukso, 1 sidabro ir 4 bronzos).
Praėjusiame 2017 metų pasaulio čempionate net septynis apdovanojimus (5 iš jų aukso) laimėję ir komandų įskaitoje nugalėję Kubos boksininkai, šįkart liko tik ketvirtojoje vietoje su trimis medaliais - po vieną aukso, sidabro ir bronzos.

Nepaisant nesėkmingo pasirodymo, kubiečiai lieka daugiausia medalių per visą pasaulio čempionatų istoriją iškovoję boksininkai. Per dvidešimt čempionatų Kubos rinktinė laimėjo 138 medalius (77 aukso, 35 sidabro ir 26 bronzos). Antrojoje vietoje esančių rusų kraitis - 69 apdovanojimai (26 aukso, 21 sidabro ir 22 bronzos).

Pasaulio čempionate Jekaterinburge kovojo keturi Lietuvos boksininkai. Toliausiai nukeliavo Tadas Tamašauskas, kuris svorio kategorijoje iki 91 kg iškovojo dvi pergales. Aštuntfinalyje T. Tamašauskas po labai atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo bulgarui Radoslavui Pantalejevui. Bulgaras vėliau iškovojo dar vieną pergalę ir, patekęs į pusfinalį, laimėjo bronzos medalį.

Pusfinalyje R. Pantalejevas taškais 0:5 pralaimėjo pasaulio čempionu tapusiam Rusijos atstovui Muslimui Gadžimagomedovui.

Svorio kategorijos iki 81 kg pirmoje kovoje Paulius Zujevas 1:4 pralaimėjo Filipinų atstovui Johnui Nobeliui Marvinui. Filipinietis antroje kovoje 1:4 pralaimėjo prancūzui Gaetanui Ntambwe ir pasitraukė iš kovos dėl medalių.

Svorio kategorijos iki 75 kg šešioliktfinalyje Vytautas Balsys 0:5 turėjo pripažinti airio Maiklo Nevino pranašumą. Aštuntfinalyje M. Nevinas po atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo pasaulio čempiono vardą iškovojusiam rusui Glebui Bakši.
|
Svorio kategorijos iki 57 kg šešioliktfinalyje Edgaras Skurdelis 1:4 pralaimėjo marokiečiui Mohamedui Hamoutui. Aštuntfinalyje M. Hamoutas taškais 1:4 pralaimėjo pasaulio čempionu tapusiam uzbekui Mirazizbekui Mirzachalilovui.

Per pasaulio čempionatų istoriją nepriklausomos Lietuvos boksininkai yra iškovoję penkis medalius – vieną sidabro ir keturis bronzos. 1993 metais Tamperėje vykusiame pasaulio čempionate sidabrą laimėjo Vitalijus Karpačiauskas. 1995 metais Berlyne vykusiose planetos pirmenybėse bronzos apdovanojimus pelnė V. Karpačiauskas ir Vidas Bičiulaitis. 2007 metais Čikagoje bronzą iškovojo Daugirdas Šemiotas, o 2011 metais Baku ant prizininkų pakylos kopė Egidijus Kavaliauskas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)