Labiausiai įtempta kova „Vilniaus“ namų aikštelėje. Joje šįkart svečiavosi „Kauno Ąžuolo-KTU“ rankininkai.

Nors kova nuo pat pirmųjų minučių buvo apylygė, žingsniu priekyje buvo kauniečiai (2:2, 4:3, 6:5, 10:8). Pirmasis kėlinys baigėsi „Kauno Ąžuolo-KTU“ persvara 19:16. Antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkai bandė mažinti priešininkų persvarą ir iki kėlinio vidurio jiems tai neblogai sekėsi (20:22, 24:25), tačiau toks priartėjimas pažadino kauniečius ir atkarpomis 4:0 ir 3:0 jie atitolo septyniais įvarčiais – 32:25. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Vilniaus“ rankininkai, tačiau to neužteko ir rungtynės baigėsi svečių iš Kauno pergale 33:29.

„Rungtynes vertiname prastai, kaip kitaip galima vertinti pralaimėjimą. Darėme per daug kvailų klaidų“, – komandos pasirodymą trumpai įvertino „Vilniaus“ žaidėjas Robertas Skobas.
„Viską, manau, atlikome neblogai – susitvarkėme su užduotimis, stabdėme jų linijos žaidėjus, metimus ir vartininkas gerai atliko savo darbą. Tad pirmąsias sezono rungtynes vertingame gerai“, – teigė „Kauno Ąžuolo-KTU“ žaidėjas Arminas Stankūnas.

„Vilnius“: Vaidas Drevinskas, Martynas Žala ir Domantas Raudonius – po 6 įvarčius, Martynas Lapinskas – 5, Federico German Jaime, Ignas Valiušis, Evaldas Veida ir Robertas Skobas – po 1.

„Kauno Ąžuolas-KTU“: Arminas Stankūnas – 9, Karolis Jankauskas – 7, Vilius Juozaitis – 6, Aurimas Balčiūnas – 5, Lukas Sutkus – 4, Martynas Stumbra ir Mantas Sturonas – po 1.

Kauno „Granitas-Karys“ nesunkiai susitvarkė su „SC Dubysa“. Pirmojo kėlinio pradžioje komandos demonstravo apylygį žaidimą, tačiau Kauno rankininkai pradėjo didinti tempą ir greitai perrėmė žaidimo kontrolę (4:4, 7:5, 13:8). Kėlinys baigėsi užtikrinta „Granito“ persvara 18:10. Antrajame kėlinyje „Dubysa“ bandė tirpdyti persvarą, tačiau arčiau penkių įvarčių nepriartėjo (14:19, 17:23, 22:29). Rungtynės baigėsi kauniečių pergale 31:24.

„Šis sezonas tik prasidėjo, tad atvykus be kelių pagrindinių žaidėjų kažką sunku ir pasakyti. Neblogai pasirodė Tadas Dapševičius, bet greitos priešininkų atakos pirmame kėlinyje padarė savo“, – neslėpė Šiaulių SC “Dubysa“ vyriausiasis treneris Arūnas Balčiūnas.

„Akcentavome du derinius, juos išpildėme. Daug visko bandėme, ne viskas tobulai pavyko, bet pergalė pasiekta. „Dubysa“ dažnai į pirmas rungtynes atvyksta nepilnos sudėties, tad jų žaidimą vertinti sunku. Šiauliuose pamatysime tikrąjį jų pajėgumą“, – sakė Kauno „Granito-Kario“ kapitonas Tadas Bučinskas.

Kauno „Granitas-Karys“: Paulius Šarkauskas – 11, Marius Kairys – 5, Saulius Vaškelis – 4, Tadas Bučinskas – 3, Domantas Landa, Marius Gudeika, Karolis Dambrauskas ir Paulius Zėringis – po 2.

Šiaulių „SC Dubysa“: Tomas Baliutavičius – 9, Tadas Dapševičius – 7, Aivaras Budrys ir Andrius Braziulis – po 3, Gedvinsa Jocas ir Rokas Zdanavičius – po 1.

„Šviesa“ dvigubu rezultatu įveikė „Uteną“. Šioje kovoje lyderis buvo aiškus nuo pirmųjų kėlinio minučių. „Šviesa“ dar kėliniui neįpusėjus susikrovė septynių įvarčių persvarą, kurią iki kėlinio pabaigos tik didino (6:3, 10:4, 15:5, 18:8). Kėlinys baigėsi neabejotinu vilniečių pranašumu 21:9. Antrasis kėlinys „Utenai“ nieko gero taip pat nežadėjo. Aikštės šeimininkai greitai pasiekė 17 įvarčių persvarą, kurią iki kėlinio pabaigos tik didino (25:11, 29:12, 35:16) ir šventė pergalę rezultatu 41:20.

„Kažko tokio ir tikėjomės, tik dar daug darome klaidų. Tikimės per artimiausias rungtynes išspręsti savo nesusižaidimą ir sudėlioti viską į savas vietas“, – teigė „Šviesos“ kapitonas Valdas Drabavičius.

„Esame jauna komanda, turime daug jaunų žaidėjų, tad pasipriešinti tokiai komandai su savo aukštaūgiais ir kitais metikais yra sunku. Bandėme žaisti greitesnį žaidimą, bet ne viskas pavyksta, darėme daug klaidų puolime ir gynyboje. Kaip visada, tikimės geriausio, kovosime, o kaip pavyks, žiūrėsime“, – po rungtynių kalbėjo „Utenos“ kapitonas Eimantas Sinkevičius.

„Šviesa“: Karolis Antanavičius – 9, Rosvaldas Ramunis – 7, Laurynas Palevičius – 5, Artūras Švilpa – 4, Tomas Bernatavičius ir Valdas Drabavičius – po 3, Matas Mecelica, Šarūnas Ugianskis, Tadas Rasakevičius ir Rytis Daškevičius – po 2, Ignas Jonuška ir Domantas Pukas – po 1.

„Utena“: Pijus Gimbutis – 5, Kasparas Ubeika – 4, Karolis Ubeika, Rokas Liulevičius ir Rokas Palskys – po 3, Eimantas Sinkevičius ir Evaldas Morkvėnas – po 1.

Artimiausios rankinio lygos rungtynės vyks ateinantį trečiadienį. Pirmajame ture ilsėjęsis Klaipėdos „Dragūnas“ namuose susigrums su „Utena“, Panevėžio „Grifas“ priims „Šviesą“, Alytaus „Varsa-Stronglasas“ priims Šiaulių „SC Dubysą“, o „Vilnius“ kovos su Kauno „Granitu“.