Pasaulio dvigubo ultratriatlono dalyviai Senvagėje turėjo nuplaukti 7,6 km, dviračiu miesto gatvėmis įveikti 360 km (120 ratų po 3 km) bei nubėgti 84,4 km (53 ratai po 1,5 km).

Pirmasis visas rungtis įveikė svečias iš Lenkijos Robert Karaš. 30-metis atletas 7,6 km nuplaukė per 1.46:54 val., 360 km numynė per 9.55:01 val. ir du maratonus nubėgo per 7:00:48 val. Penktadienį 11 val. startavęs atletas iš viso trasoje užtruko 18 val. 44:38 min. ir finišavo šeštadienio paryčiais bei įspūdingai – beveik valanda – pagerino planetos rekordą.

Ankstesnis pasaulio rekordas priklausė estui Raitui Rataseppui – 19 val. 42 min. 57 sek., jis šiemet buvo pasiektas Vokietijoje.

Tai ne vienintelis lenko titulas – 2018 metais triatlono profesionalas tapo pasaulio trigubo ultratriatlono čempionu bei rekordininku, nuotolį įveikęs per 30.48:57 val.

Estas R. Rataseppas šiemet liko antras – 19.58:57 val., trečias finišą pasiekė pirmą kartą tokio nuotolio triatloną įveikęs prancūzas Arnaud Selukov – 22 val. 17:06 val.

Moterų įskaitoje pergalę ir pasaulio čempionės titulą iškovojo panevėžietė Alina Ranceva. Ji visą distanciją įveikė per 25 val. 44:30 min. (plaukimas – 2.27:17 val., dviračių rungtis – 12.44:58 val., bėgimas – 10.27:00 val.).

Alina Ranceva

Antrą vietą iškovojo norvegė Marie Veslestaul – 26.10:29 val., trečia liko vokietė Anke Weihermuller – 29.33:36 val.

4-oji dalyvė moterų gretose britė Oliver Suraya iš jų pasitraukė po plaukimo rungties.

Moterų pasaulio rekordas priklauso estei Sirlet Viilas – 23 val. 31 val. 38 sek., ji šį rezultatą pasiekė 2016-aisiais Panevėžyje.

Lietuvai be Alinos Rancevos atstovavo Mindaugas Garmus, Simas Stasiukaitis, Armandas Rokas, Artūr Pulša, buvęs boksininkas, olimpietis Daugirdas Šemiotas, Rolandas Bielskus bei Tautvydas Grabauskas.

Apmaudžiai varžybos susiklostė panevėžiečiui Armandui Rokui. Sėkmingai startavęs atletas dviračių rungtyje buvo priartėjęs prie pirmo penketuko, tačiau jį stabdė skrandžio problemos. Galiausiai supratęs, kad jų įveikti nepavyks, A. Rokas nusprendė pasitraukti iš varžybų.

Lietuvių rezultatai (vieta bendroje įskaitoje, atletas, rezultatas):

11.Alina Ranceva25.44:30 val.
14.Tautvydas Grabauskas27.02:06 val.
19Daugirdas Šemiotas27.55:03 val.
20Mindaugas Garmus28.31:00 val.
23Simas Stasiukaitis29.01:00 val.
26.Artūr Pulša29:20:33 val.
34.Rolandas Bielskus32.14:13 val.