Pirmasis krito 100 m plaukimo peteliške rungties pusfinalyje: amerikietis Caelebas Dresselis nuotolį įveikė per 49:50 sek. ir pagerino 10 metų Michaeliui Phelpsui priklausiusį rekordą.

Netrukus po kelių minučių tribūnos audringai reagavo į Regan Smith finišą – 200 m nugara rungties pusfinalyje amerikietė nuotolį įveikė per 2:03.35 min. ir taip pat pasiekė pasaulio rekordą.

Pirmąjį aukso medalį pasaulio čempionate iškovojo rusė Julija Jefimova: plaukikė triumfavo 200 m krūtine rungties finale.

Didelės konkurencijos nesulaukusi rusė nuotolį įveikė per – 2:20.17 min. Antrą vietą užėmė Pietų Afrikos Respublikos atstovė Tatjana Schoenmaker – 2:22.52, trečia – kanadietė Sydney Pickrem (2:22.90 min.).

„Jei nebūčiau laimėjusi, būtų pipec“, – po finišo pareiškė viena Rusijos rinktinės lyderių.

Finale nedalyvavo viena šios rungties favoričių amerikietė Lily King: dar atrankos metu amerikietė buvo diskvalifikuota.

Trečią pasaulio rekordą penktadienį pasiekė rusas Antonas Čupkovas, kuris 200 m krūtine rungties finale nuotolį įveikė per 2:06.12 min. bei tapo planetos čempionu.

Antrą vietą užėmė australas Matthew Wilsonas – 2:06.68 min., trečias – japonas Ippei Watanabe (2:06.73 min.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (45)