Jonavoje dalyviai varžėsi trijose trasose: olimpinėje distancijoje (plaukti 1,5 km, važiuoti dviračiu 40 km ir nubėgti 10 km), sprinto (750 m / 20 km / 5 km nubėgti) nuotolyje ir TRI FUN rungtyje, kuri skirta mėgėjams ir pradedantiesiams (200 m, 10 km / 2,5 km) bei visų distancijų estafetėse.

Atletai kovojo ne tik su tiesioginiais varžovais, distancijos kilometrais, bet ir kaitria saule.

Ilgiausioje distancijoje nugalėjo šio sezono lyderis Tautvydas Barštys („KG Group“, 2.08:03 val.), kuriam tai buvo jau ketvirtoji pergalė šiemet.

Antrą vietą iškovojo praėjusio sezono taurės nugalėtojas Marijus Butrimavičius („Velonova – Bioracer team“, 2.10:26 val.), trečias – Tautvydas Kopūstas (2.13:29 val., „HighPeaks Lietuva“).

Greičiausiai olimpinę trasą moterų įskaitoje įveikė Inga Paplauskė („Tritonas“, 2.37:40 val.), antra liko Viktorija Kalvelytė (Kauno triatlono klubas, 2.43:02 val.), trečia – Ieva Urbonavičiūtė („Tritonas“, 2.43:20 val.).

Sprinto distancijoje pergalę iškovojo praėjusio sezono šios rungties nugalėtojas ir šių metų lyderis Lukas Prokopavičius (R. Sargūno sporto gimnazija) – 1.06:35 val.

Antrą vietą užėmė Tomas Gruslys („Tritonas“) – 1.09:39 val., trečias Povilas Pečiukonis („HighPeaks Lietuva“) – 1.10:58 val.

Moterų įskaitoje kiek netikėtai pergalę iškovojo Rūta Juškevičiūtė („Tritonas“) – 1.23:13 val., kuriai tai apskritai pirmoji pergalė triatlone. Įdomu tai, kad po dviračių rungties ji rikiavosi tik penktoje pozicijoje, tačiau puikiai bėgusi atletė pavijo varžoves ir iškovojo dramatišką pergalę.

8 sekundėmis atsiliko ir antrą vietą užėmė Mingailė Greičiūtė (Marijampolės triatlono draugija) – 1.23:21 val., trečia – Beatričė Vinciūnaitė (Panevėžio triatlono klubas) – 1.24:08 val.

TRI-FUN rungtyje pergale džiaugėsi Kristupas Rimkus (Panevėžio triatlono klubas) – 33:26 val., bei Ugnė Paurytė (R. Sargūno sporto gimnazija) – 34:11 val.

Skirtingose distancijose jėgas išbandė beveik 300 dalyvių.

Lietuvos triatlono taurė rengiama ketvirtus metus iš eilės, 2019-ųjų sezone numatyti septyni etapai.

Rugpjūčio 4 d. triatlonininkus kvies Girdžiai (ilgo nuotolio triatlonas), rugpjūčio 17-ąją – penktasis etapas Veisiejuose, o triatlono taurės sezono finišas – tradiciškai Druskininkuose rugsėjo 7-ąją.