Jubiliejinio 30-o bėgimo „Aplink Žaliuosius ežerus“ rezultatai įtraukti į Lietuvos bėgimo taurės įskaitą, o beveik 500 užsiregistravusiųjų sulaukę organizatoriai fiksavo naują dalyvių rekordą.

„Pats geriausias bėgimas ir oro prasme, ir dėl starto, automobilių pravažiavimo, masiškumo. Niekada nebuvo, kad be vieno žmogaus užsiregistravusiųjų būtų 500. Tai yra šimtu bėgikų daugiau nei įprastai“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos „Žalgiris“ prezidentas Arvydas Sedekerskis.

Anot jo, visuomet būdavo problemų dėl poilsiautojų, kurie užtverdavo savo automobiliais trasą: „Tačiau šįkart rytas nebuvo „pliažinis“, tai viskas buvo gerai. Dalyviai taip pat apsiėjo be traumų, renginio metu budėję medikai darbo neturėjo. Jei taip būtų ir kitais metais, tai geriau ir negali norėti.“

Visą vyrų prizinį trejetą sudarė Vilniaus bėgimo klubo „F.O.C.U.S. Running“ atstovai. Nugalėtoju tapo Egidijus Adomkaitis, 11,7 km ilgio distanciją įveikęs per 36 min. 56,7 sek. Antrąją vietą užėmė Darius Sadeckas (37:37,1), trečiąją – Mantas Martinkus (37:50,8).

Moterų grupėje nugalėtojos titulą apgynė pernai triumfavusi Gintarė Zenkevičiūtė. Ji nuotolį įveikė per 45 min. 20,5 sek. Antroji vieta atiteko vienai iš LBT taurės lyderių Gitanai Akmanavičiūtei (46:44,8), trečioji – Daliai Lukošienei (47:07,8).

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną bėgdami taip pat pažymėjo aktorius Rolandas Kazlas (55:16,1), Seimo nariai Algirdas Sysas (1:06:16,4) ir Gediminas Vasiliauskas (1:13:53,9).

Geriausiųjų laukė specialūs rėmėjų įsteigti prizai, taurės ir medaliai, o kiekvienas finišavęs dalyvis gavo atminimo medalį. Nugalėtojams vyrų ir moterų grupėse tradiciškai po 100 eurų padovanojo buvęs pasaulio imtynių čempionas Rimantas Bagdonas.

Penkiuose Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapuose greičiausio klubo laukia ne tik piniginiai prizai, bet ir kelionių organizatoriaus „Magelano kelionės“ įsteigtas prizas – šeši kelialapiai į 2020 metų Milano maratoną.

Po 12-os LBT etapų klubų įskaitoje tvirtai pirmauja „Bėgimo klubas“ (9721 taškai), antras – „Lukas“ (8469), trečias – „Jonavos BK Maratonas“ (7485), pastarajam ant kulnų lipa „Kauno BMK“ (7216), o „Stadija“ (5897) smuktelėjo į penktąją vietą.

Kviečiame registruotis ir į 13-ą LBT etapą – 18-ąjį Žaslių bėgimą „Aplink Žaslių ežerą“, kuris vyks liepos 27-ąją.