Žinia apie griaunamą metimų aikštę Ąžuolyne trenkė kaip perkūnas iš giedro dangaus. Apie tai A. Gudžius ir jo treneris sužinojo tik ketvirtadienį.

„A. Gudžius po trijų mėnesių ne tik dalyvaus pasaulio čempionate, bet ir gins čempiono titulą. Mane patikino, kad procesas nenukentėtų, žmonės ieško kitos vietos metimo aikštei. Bloką padėkite, Andrius mėtys. Bet mūsų pozicija paprasta – kol nebus kitos aikštės, mes neleisime ardyti šitos darbo vietos.

Man pasakė, kad problemos nebus – iškomandiruosime į Palangą arba Birštoną, ten galėsite sportuoti. Galite patikėti? Išardyti tam, kad pastatytų iš naujo. Kas per Lietuva? Mums pas prezidentą eiti?“ – piktinosi pajėgiausio planetos disko metiko treneris V. Kidykas.

Pradžioje trenerį pasiekė informacija, kad disko metimo aikštė apskritai bus likviduojama, vėliau paaiškėjo, kad norint gauti parašą Ažuolyno rekonstrukcijos darbams, ji turi būti nugriauta, bet vėliau bus įrengta nauja.

Griovimo darbai turi būti atlikti maždaug per dvi savaites. Kada bus įrengta naujoji aikštė, nežinia.

Visą laiką smagu gale metų užlipti ant scenos ir paspausti merui ranką, išgirsti padėkas, bet žinote, kai gauni tokias padėkas ir vasaros vidury sužinai, kad besiruošiant svarbiausiam metų startui neturėsi vietos, kur ruoštis, supranti, kad tai truputį dviveidiškumas. Tai ką mielieji, Kaunas tvarkosi.
Andrius Gudžius

„Jei reikia mėnesiui išvažiuoti, kad pataisytų kažką metimų aikštėje, tai taip, bet išgriauti, kad gautų parašą statyboms ir vėl iš naujo daryti? Man keista, kad apie tai sužinojome tik šiandien.

Kodėl nieko nepasakė anksčiau – pasaulis juoksis, kad likus trims mėnesiams iki pasaulio čempionato Andriui atimama darbo vieta, kur jis gali ruoštis. Kita vertus, jei ateitumėt 16 val. – ten pilna sportuojančių vaikų, kur jie sportuos? Juk jie ir rutulį stumdo, ir ietį meta“, – tęsė V. Kidykas.

„Labai liūdna mintis. Viena jų siūlomų alternatyvų – finansuos keliones į Birštoną ar Palangą. Nemanau, kad svarbiausi vien tik Gudžius ir Liveta Jasiūnaitė, čia treniruojasi visi Kauno lengvaatlečiai, o jų neprivežiosi, neprinešiosi, jie turi savo dienotvarkes ir mokslus.

Visą laiką smagu gale metų užlipti ant scenos ir paspausti merui ranką, išgirsti padėkas, bet žinote, kai gauni tokias padėkas ir vasaros vidury sužinai, kad besiruošiant svarbiausiam metų startui neturėsi vietos, kur ruoštis, supranti, kad tai truputį dviveidiškumas. Tai ką mielieji, Kaunas tvarkosi“, – sarkastiškai savo „Facebook“ paskyroje kreipėsi A. Gudžius.

Jis teigė, kad šioje aikštėje treniruojasi per 14 metų.

„Šiuose sektoriuose pasiektas ne vienas rekordas, čia pasiruošiau pasaulio ir Europos čempionatams, kur pavyko laimėti medalius“, – sakė jis.

LLAF generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva DELFI tvirtino, kad prieš kelias valandas ją pasiekusi informacija apie griaunamą metimų sektorių Ąžuolyne šokiravo.

„Apie šią situaciją sužinojau visai neseniai. Reikia kelti skandalą. Suprantu, kad ten laikinas statinys, bet galėjo anksčiau informuoti ar įrengti pirmiausia kitą sektorių prieš griaunant. Kur dabar treniruotis? Nežinau. Federacijos vadovybė apie tai nežinojo.

Įpareigojau LLAF direktorių Rimantą Mikaitį, kuris yra kaunietis ir buvęs Kauno tarybos narys, išsiaiškinti, ką ten galime toliau daryti. Kažką darysime, bet ar galėsime tai sustabdyti, nežinau, – kalbėjo ji. – Pirmiausia uždarytas stadionas, vėluos atidarymas, Lietuvoje tikrai niekas laiku neįvyko. Toliau buvo gabalėlis, kur galėjo sportuoti geriausi mūsų šalies atletai ir šį mėgina griauti. Kaip tai gali patikti? Aišku, kad nepatinka.“

DELFI susisiekus su LLAF direktoriumi R. Mikaičiu, šis negalėjo pasakyti, kodėl susidarė tokia situacija.

„Nelabai galiu paaiškinti, pats aiškinuosi, reikia tikslesnės informacijos. Savivaldybė turi užtikrinti, kad būtų sąlygos sportuoti nepertraukiamai. Toks mūsų tikslas, to ir sieksime. Jų pareiga tuos procesus suvaldyti, kad sportininkai dėl to nenukentėtų“, – sakė jis.

Su atsakingais Kauno savivaldybės atstovais DELFI susisiekti nepavyko visą ketvirtadienį. Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Šivickas buvo nepasiekiamas.

A. Gudžius paskutinius dvejus metus karaliavo disko metimo sektoriuje – 2017 metais Londone vykusiose planetos pirmenybėse laimėjo aukso medalį (69,21 m), o pernai Europos čempionate Berlyne triumfavo pergalę išplėšęs paskutiniu metimu (68,46 m).

Vaclovas Kidykas

Šiais metais Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždė neplanuotai turėjo gultis ant operacinio stalo. Balandžio mėnesio pabaigoje Kauno klinikose A. Gudžiui buvo atlikta operacija – jam pašalinta prieš trejus metus pėdoje įstatyta plokštelė.

Nors iš pradžių buvo manyta, kad disko metikui svetimkūnis bus pašalintas pasibaigus sezonui, tačiau nuolatiniai kojos skausmai planus pakoregavo.

Nepaisant to, A. Gudžius jau sudalyvavo trijose varžybose. Praėjus mėnesiui po kojos operacijos jis LLAF taurės varžybose diską numetė 66,01 m ir įvykdė 2020 metų Tokijo olimpinį normatyvą.

Vėliau – Maroko sostinėje Rabate vykusiame IAAF „Deimantinės lygos“ etape įrankį numetė 64,37 m ir užėmė 7 vietą, o praėjusį trečiadienį „Cosma“ varžybose Vilniuje pasiekė 65,64 m rezultatą.