Vienintelis įvartis krito trečiajame kėlinyje. Po rusų gynėjų klaidos 51-ąją minutę pasižymėjo Suomijos rinktinės kapitonas Marko Anttila.

Netikėtai triumfavusi Suomijos nacionalinė komanda į planetos pirmenybių finalą žengė pirmą kartą nuo 2016 metų. Paskutinį kartą auksą suomiai yra laimėję 2011 metais.

Rusai šiam čempionatui yra surinkę vieną stipriausių sudėčių per pastarąjį dešimtmetį, o suomiai į Slovakiją atsivežė gerokai mažiau patyrusią komandą, iš kurios tik du žaidėjai rungtyniauja NHL.

Aleksandro Ovečkino, Jevgenijaus Malkino ir kitų žvaigždžių vedama Rusijos rinktinė žygiuodama be nesėkmių užtikrintai laimėjo grupių etapą bei ketvirtfinalyje 4:3 parbloškė amerikiečius, tačiau pusfinalyje jie niekaip nepramušė pavyzdingai žaidusios Suomijos gynybos linijos.

Visų rungtynių metu vyko atkakli kova, kiek daugiau smūgių atliko rusai (32:28), bet Kevinas Lankinenas išsaugojo vartus tuščius iki finalinės sirenos. Verta paminėti, jog Suomijos rinktinės vartų sargas praėjusį sezoną varžėsi kuklioje JAV lygoje ECHL.

Įtemptose rungtynėse Rusijos rinktinė po praleisto įvarčio perėmė iniciatyvą, o likus žaisti dvi minutes pradėjo rungtyniauti be vartininko, tačiau favoritų neišgelbėjo net ir šeši vienu metu ant ledo buvę geriausi komandos puolėjai.

Rusai paskutinį kartą pasaulio čempionato auksu džiaugėsi 2014 metais. Po metų jie iškovojo sidabrą, vėliau du kartus iš eilės laimėjo bronzą, o pernai krito pirmenybių ketvirtfinalyje.

Kitame pusfinalyje šeštadienio vakarą varžysis Kanados ir Čekijos rinktinės. Rungtynės prasidės 20.15 val.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (806)