DELFI fotografai sudarė geriausių, įdomiausių, įspūdingiausių Rūtos Meilutytės sportinio kelio nuotraukų galeriją.

Iki 2012 metų olimpinių žaidynių Rūta Meilutytė dėl amžiaus apribojimų negalėjo startuoti nei Europos jaunimo, nei suaugusiųjų čempionatuose, tačiau teisę dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse išsikovojusi tada dar niekam nežinoma plaukikė iš Lietuvos tapo sensacija – būdama vos 15 metų laimėjo olimpinį auksą 100 m krūtine nuotolyje.

R. Meilutytė tapo jauniausia 100 m plaukimo krūtine distancijos olimpine čempione ir pirmąja nepriklausomos Lietuvos plaukike, iškovojusia olimpinį medalį. Nuo tada prasidėjo R. Meilutytės dominavimas tarptautinėse arenose.

Pasaulio čempione Rūta tapo šešiolikos – 2013 metų pasaulio plaukimo čempionate, kur moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje distanciją įveikė per 1 min. 4,35 sek. ir pasiekė pasaulio rekordą.

Būdama septyniolikos, Rūta tapo pirmąja ir vienintele plaukike istorijoje, bent kartą laimėjusia tuo metu visus įmanomus svarbiausius tarptautinius jaunimo ir suaugusiųjų plaukimo čempionatus.

Per savo karjerą Rūta Meilutytė svarbiausiose tarptautinėse varžybose iškovojo net 20 aukso, 10 sidabro ir 1 bronzos apdovanojimą.

Jai iki šiol priklauso pasaulio plaukimo rekordas moterų 100 m krūtine rungtyje trumpame baseine bei Europos rekordai 50 ir 100 m krūtine distancijose tiek ilgame, tiek trumpame baseine.

„Tai pačios Rūtos sprendimas. Tylus pasitraukimas? Jonas Ruddas gerai pasakė, kad ji turi viską daryti, kad būtų laiminga“, – DELFI kalbintas pastebėjo buvęs vyriausiasis Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas.

R. Meilutytės pavardė neseniai skambėjo dėl neteisingai elektroninėje ADAMS sistemoje deklaruotos buvimo vietos – dėl to dopingo kontrolieriai per pastaruosius 12 mėnesių tris kartus negalėjo patikrinti 22 metų kaunietės ne varžybų metu.

Pagal Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) taisykles, už tokį prasižengimą gresia diskvalifikacija nuo vienerių iki dvejų metų.

Neseniai paskelbtoje Lietuvos plaukimo rinktinės į pasaulio čempionatą sudėtyje nebuvo 2012 metų olimpinės čempionės R. Meilutytės pavardės.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)