Šioje rungtyje panevėžietis iškart atsiplėšė nuo artimiausių varžovų ir pusę distancijos plaukė pasaulio rekordo grafiku.

Nors antroje pusėje lietuvio tempas kiek krito, tačiau Danas nuotolį įveikė per 3:43.36 min. bei užtikrintai užėmė 1 vietą.

Tai naujas šalies rekordas, be to, panevėžietis pakartojo geriausią sezono planetos rezultatą.

„Nežinau, ką atsakyti. Tai mano asmeninis rekordas. Aš netikėjau, kad galiu būti toks greitas, tačiau manimi tikėjo trenerė (Ina Paipelienė). Ji tikrai dabar labai laiminga“, – atsiimdamas 1-osios vietos prizą maloniai apstulbęs kalbėjo D. Rapšys.

Antras finišavo ukrainietis Michailas Romančiukas – 3:47.08 min., trečias – rusas Aleksandras Krasnychas (3:47.85), ketvirtas – vengras Peter Bernek (3:56.40).

Iki šio vakaro Dano asmeninis ir Lietuvos rekordas, pasiektas 2018-aisiais, buvo 3:46.73 min.

Šiemet tokį patį rezultatą kaip D. Rapšio šį vakarą, balandį pasiekė italas Gabriele Detti – 3:43.36 min.

200 m plaukimo nugara rungtyje D. Rapšys liko ketvirtas (2.04,96).

Nugalėjo rusas Jevgenijus Rylovas (1.55,92), antrąją vietą užėmė amerikietis Jacobas Pebley (1.56,67), trečiąją – kinas Xu Jiayu (1.59,74).

Primename, kad šeštadienį D. Rapšys triumfavo 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. Už pergales lietuvis sulauks 17,6 tūkstančių eurų premijos.

Danas į Budapeštą atvyko po treniruočių Klaipėdoje, o prieš dvi savaites viešėjo Kinijoje – pirmame Čempionų serijos varžybų etape. Prieš jį lietuvis jėgas išbandė kontrolinėse varžybose Švedijoje, į kurias atvyko po kelias savaites trukusios treniruočių stovyklos JAV Arizonos aukštikalnėse.

Naujo formato FINA varžybose kiekvienoje rungtyje startuoja po keturis atrinkus plaukikus, o FINA dosniai atsilygina geriausiems. 8,8 tūkst. eurų – už laimėtą rungtį, 17,6 tūkst. eurų už pagerintą planetos rekordą. Net ir nepavykus nugalėti iš viso 3,5 mln. eurų prizinį fondą sukaupusi FINA premijomis įvertina kiekvieną. Už antrą vietą plaukikui atitenka 7100 eurų premija, už trečiąją – 5300 eurų, už ketvirtąją – 4400 eurų suma.

Šių metų FINA Čempionų lygą sudaro trys etapai: pirmasis – Guangdžou, Kinijoje (balandžio 27-28 d.), antrasis – Budapešte, Vengrijoje (gegužės 11-12 d.), ir trečiasis – Indianapolyje, JAV (gegužės 31-birželio 1 d.).