Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai žengė pirmąjį svarbų žingsnį ginamo čempionų titulo link. Pirmosiose Lietuvos rankinio lygos (LRL) finalo rungtynėse namuose trečiadienį klaipėdiečiai 34:27 (18:12) nugalėjo Vilniaus „Šviesos“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Komandos apylygiai žaidė iki pirmojo kėlinio vidurio. Tada „Dragūnas“ ėmė tolti. Antrojoje kėlinio pusėje Klaipėdos komanda realizavo devynis metimus, vilniečiai – keturis, o po pirmojo kėlinio aikštės šeimininkai pirmavo šešiais įvarčiais (18:12).

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo „Šviesa“, įmetusi tris įvarčius iš eilės, tačiau netrukus „Dragūno“ gynyba ir puolimas grįžo į pirmajame kėlinyje matytą formą. Kėliniui įpusėjus, Klaipėdos komanda jau buvo priekyje aštuoniais įvarčiais (28:20). Vis dėlto tada sekė duobė žaidime ir vilniečiai sumažino šeimininkų persvarą iki keturių įvarčių (25:29), tačiau gausiai palaikomi Klaipėdos sirgalių, „Dragūno“ rankininkai atsitiesė ir paskutines rungtynių minutes baigė serija 5:1, įtvirtindami savo pergalę septynių įvarčių persvara (34:27).

Klaipėdos komandai Karolis Stropus ir Gytis Šmantauskas pelnė po 6 įvarčius, Gintaras Cibulskis ir Karolis Bliuvas – po 5, Laurynas Simonavičius ir Modestas Vaitekūnas – po 3, Benas Butkus – 2, Mykolas Lapiniauskas, Deividas Virbauskas, Lukas Simėnas ir Gabrielius Virbauskas – po 1.

Viliaus ekipoje Valdas Drabavičius pasižymėjo 8 kartus, Karolis Antonovičius ir Artūras Švilpa – po 5, Šarūnas Ugianskis – 4, Ignas Jonuška – 2, Julius Šeibokas, Rosvaldas Ramunis ir Tadas Rasakevičius – po 1.

Po rungtynių „Šviesos“ vyriausiasis treneris Raimondas Maldžius buvo prastos nuotaikos.

„Tikėjausi palankesnio rezultato. Nežinau, nustebino mane šiandien varžovų atsitraukę žaidėjai. Manau, Šmantauskas padarė mums per daug problemų. Kol kas pralaimime, vadinasi, dar ne iki galo kažką išmokome. Tikimės palankesnio rezultato namuose. Žiūrėsim, kaip bus. Dar pora dienų yra. Mums šiandien trūko atsitraukusių žaidėjų indėlio, taip pat turim susitvarkyti su gynyba, su „Dragūno“ greitu puolimu ir patys padaryti mažiau klaidų, kad jie negalėtų greitai bėgti. Manau, kad poziciniame žaidime turėsime galimybių. Šiandien buvo spragos gynyboje, nes tikrai leidome per daug įmesti iš toli, negalėjome susitvarkyti su aukštais žaidėjais“, – komentavo R. Maldžius.

„Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas pabrėžė, kad kol kas žengtas tik vienas žingsnis, ir pagyrė varžovus už netikėtai pademonstruotą kovingumą.

„Manau, kad nereikia vertinti rungtynių ir kaip jos baigėsi, nes arba yra pergalė, arba jos nėra. Dabar ne metas žaisti gražiai ar efektingai, dabar yra metas laimėti. Visa kita jau nesvarbu, tačiau varžovai stipriai pasiruošę. Mes, be abejo, buvome tam pasiruošę, bet jie, žalčiai, užkūrė pirtį gerą.

Antrame kėlinyje turėjome momentą, kai, realizuodami savo metimus, manau, būtume pabaigę rungtynes, bet patys sau susikūrėme problemų ir paskui mėginome jas išspręsti. Šį kartą pavyko. Atsakomosios rungtynės – nauja tema, naujas žaidimas, viskas prasidės nuo nulio. Manau, bus sunkiau. Tiesiai šviesiai pasakysiu, tikėjausi gero „Šviesos“ žaidimo, bet toks geras jų žaidimas buvo netikėta. Manau, kad Vilniuj bus, ojojoi, bus sunku“, – kalbėjo „Dragūno“ strategas.

Antrosios finalo serijos rungtynės vyks šeštadienį Vilniuje, trečiosios – gegužės 15 dieną Klaipėdoje.

Pirmosiose mažojo finalo rungtynėse Alytaus „Varsos-Stronglaso“ komanda svečiuose 29:25 (14:11) įveikė Kauno „Granitą-Karį“ ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0.

Kaune aikštės šeimininkams kėlinys prasidėjo šaltu dušu – į finalo traukinį vos spėję alytiškiai, kėliniui dar neįpusėjus, nutolo trimis įvarčiais ir iki kėlinio pabaigos kauniečių arčiau neprisileido. Po pirmosios susitikimo pusės svečiai pirmavo 14:11. Antrajame kėlinyje Alytaus komandai būtų užtekę palaikyti tempą ir atotrūkį. Taip jie ir padarė.

Nugalėtojams Deivas Eidukonis pelnė 9 įvarčius, Nedas Buronko – 6, Žygimantas Micevičius – 5, Gintautas Adamkevičius – 4, Arnas Lubauskas ir Šarūnas Krisiulevičius – po 2, Remigijus Čepulis – 1.

Kauno ekipoje Modestas Štarolis ir Paulius Šarkauskas pasižymėjo po 8 kartus, Tadas Bučinskas ir Karolis Grigas – po 3 , Karolis Dambrauskas – 2, Manvydas Lazauskas – 1.

„Pirmiausia nesusitvarkėme su nervais. Dėl to nepasitikėjome savimi, taip prasidėjo klaidos puolime ir gynyboje. Ateinančiai kovai ruošėmės visus metus. Nesame pavargę, mums reikia tik susitvarkyti su nervais ir įgyti pasitikėjimo savimi“, – komandos pasiruošimą ir psichologinę būseną įvertino „Granito-Kario“ vyriausiasis treneris Valdemaras Novickis.

„Vertinu blogai. Mano manymu, tam įtaką darė ir rungtynių svarba, nes nei pirmos, nei antros vietos nė vienas nepelnysime, todėl nei mes, nei „Granitas“ neparodėme tikrojo rankinio grožio, tikrųjų savo galimybių. Šiose negražiose rungtynėse esu patenkintas tik pergale“, – pabrėžė „Varsos-Stronglaso“ vyriausiasis treneris Egidijus Petkevičius.

Antrąsias rungtynes komandos žais šeštadienį Alytuje.