Tai vienintelis ir unikalus tokio pobūdžio bėgimas visoje Lietuvoje. Šios varžybos laikomos 1 valandos bėgimo Lietuvos čempionatu.

Apskritai geriausią rezultatą yra pasiekęs Lietuvos ilgų nuotolių bėgikas Tomas Venckūnas, kuris 2005 metais per 1 valandą nubėgo 18 kilometrų 679 metrus. Moterų rekordą taip pat 2005 metais pasiekė Modesta Drungelienė – 15 km 243 metrai. Pirmą kartą 1 valandos varžybos surengtos 1992 metais, gegužės 10 dieną.

Vienas iš renginio organizatorių Vladas Komisaraitis atkreipė dėmesį, kad bėgant stadione sunkiausia yra lenkimo veiksmas. „Visada kažkas bėga greičiau, kažkas lėčiau. Tie, kurie dalyvauja kasmet, viską žino, o naujokams patarimas – netrukdyti lyderiams“, – patarė jis.

Pernai 1 val. bėgimą laimėjęs Paulius Bieliūnas įveikė 17418 m atstumą, o moterų grupėje nugalėjusi Viktorija Varnagirytė – 15199 m.

2018 metų „Sūduvos taurės“ varžybos – Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LAF) vienos valandos bėgimas / FOTO: Rokas Lukoševičius

Pirmasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas šiais metais startavo Kėdainiuose, kur ilgiausioje 10 km distancijoje triumfavo Aurimas Skinulis ir Gitana Akmanavičiūtė. Tradicinis bėgimas Mažeikiuose Vasario 16-ąją – „Bėgame už laisvę“ – baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.

Trečiajame LBT etape – XXX bėgime „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ 15 km distancijoje nugalėjo maratonininkai Valdas Dopolskas ir Remalda Kergytė-Dauskurdienė. Ketvirtajame – nuotykių lenktynėse „Aplink Rėkyvos ežerą“ – greičiausi buvo Kevinas Olišauskis ir Gabija Ražaitytė. Penktąjį etapą – 51-ąsias bėgimo varžybas „Senvagė 2019“ – laimėjo Evaldas Nausėda ir Greta Karinauskaitė.

Šeštajame LBT etape – seniausiu šalyje vadinamame bėgime „Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai“ triumfavo Lietuvos vyrų maratono rinktinės narys Mindaugas Viršilas ir Lina Kiriliuk.

Po šešių LBT etapų klubų įskaitoje lyderių trejetas nepasikeitė: pirmauja „Bėgimo klubas“ (5973 taškai), antras – „Lukas“ (5642), trečias – „Stadija“ (5401). Į penktą poziciją smuktelėjo „Kauno BMK“ (4675), o į ketvirtąją pakilo „Jonavos BK Maratonas“ (4694).

Penkiuose Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapuose greičiausio klubo laukia ne tik piniginiai prizai, bet ir kelionių organizatoriaus „Magelano kelionės“ įsteigtas prizas – šeši kelialapiai į 2020 metų Milano maratoną.

Kviečiame registruotis į aštuntą LBT etapą – „Mažosios Lietuvos pusmaratonį“, kuris gegužės 19 dieną vyks Pagėgiuose.

„Sūduvos taurės“ programa (Marijampolės sporto centro „Sūduva“ stadionas, Sporto g.1):

8 val. – 10 val. registracija numerių atidavimas.

11 val. – 2004 m.g. ir jaunesnių sportininkų startas.

12 val. – 1 val. bėgimo varžybų dalyvių startas (į bėgimo taurės įskaitą įtraukiami tik 1 val. bėgimo rezultatai)

14 val. – renginio uždarymas ir nugalėtojų bei prizininkų apdovanojimas.