Nuo mėgėjų iki profesionalų

Dalyviai šiemet galėjo rinktis net iš keturių distancijų – 1,5 km, 5 km, 10 km ir 21 km.

„Distancijų ilgius parinkome taip, kad savo trasą Birštone rastų tiek pradedantieji, tiek profesionalai. Labai džiugu, kad konkurencija vis labiau auga – šiemet pamatėme puikią kovą visuose bėgimuose. Labai aktyviai bėgimuose dalyvavo šeimos – šiemet dalyvaujančių šeimų padaugėjo bene labiausiai. Tai rodo, kad Birštonas patrauklus tiek profesionalams, tiek šeimoms su vaikais“ – sakė pusmaratonio organizatorė Giedrė Bernotaitė.

Birštone startavo pajėgiausi Lietuvos bėgikai. Tarp jų – Loreta Kančytė, Tomas Bizimavičius, kurie ir tapo pusmaratonio lyderiais.

„Lyginant su kitais bėgimais, tai vienas geriausių Lietuvos bėgimų, trasa yra sertifikuota, todėl didelis pliusas organizatoriams.

Dalyvauju jau trečius metus iš eilės ir bėgti čia, Birštone, man yra atgaiva tiek kūnui, tiek sielai. Labai smagu, kad lyderiams jau lipama ant kulnų. Tai reiškia, kad yra tobulėjimas, kad yra konkurencija“, – kalbėjo Europos kroso čempionaų dalyvė L. Kančytė.

„Pusmaratonio trasa labai gera ir atitinka tiksliai 10 km. Aš visada teikiu prioritetą varžyboms, kur trasos sertifikuotos ir išmatuotos. Esu pasiruošimo stadijoje ir tai yra puikus pasiruošimas tolimesnėms varžybos. Ši trasa padėjo išsiaiškinti, kur reikia padirbėti ir pasitempti“, teigė pusmaratonio trasos nugalėtojas Tomas Bizimavičius.

Vyrų 10 km distancijoje greičiausias buvo Ignas Brasevičius, kuris yra šios trasos lyderis jau trečius metus iš eilės.

„Iš tiesų šiandien buvo sunkoka bėgti dėl miego stokos, prieš dvi savaites antra kartą tapau tėčiu. Rezultatas tikrai nėra blogas – tai antras rezultatas mano karjeroje. Tikrai nėra blogai. Esu tas žmogus, kuris nori visada bėgti greičiau, gal todėl ir sakau, kad nesu visiškai patenkintas rezultatu“, – teigė I. Brasevičius.

10 km moterų distancijoje nugalėjo vilnietė Iveta Petraitytė.

„Labai džiaugiuosi, puikus renginys, puiki trasa, geras oras“ – pasakojo I. Petraitytė.

Dalyviai ir iš užsienio

Nors renginys organizuojamas jau trečiąjį kartą, bet šiemet užsienio dalyvių susidomėjimas buvo kaip niekad gausus.

„Sulaukėme bene dviejų tūkstančių dalyvių. Džiaugiamės, kad dalyvavo ne tik Lietuvos sporto mėgėjai, elitiniai sportininkai, bet ir dalyviai iš užsienio: Italijos, Rumunijos, Ukrainos, Latvijos ir Lenkijos. Šis kurortas yra ta vieta, į kurią žmonės atvyksta pailsėti, o dabar mes Birštonui suteikėme ir sporto atspalvį, nes aktyvus poilsis yra pats geriausias poilsis“, – sakė Birštono pusmaratonio organizatorius Giedrius Bielskus.

Rezultatai:

21 km

vyrai:

Tomas Bizimavičius 1:16:47
Vytautas Jazepčikas 1:17:58
Arnas Sirutis 1:18:35

moterys:

Loreta Kančytė 1:24:10
Gitana Akmanavičiūtė 1:30:10
Nadežda Normontienė 1:32:49

10 km

vyrai:

Ignas Brasevicius 31:25
Darius Sadeckas 32:27
Remigijus Šnioka 33:20

moterys:

Iveta Petraitytė 39:55
Inga Cimarmanaitė 42:01
Andra Tamasauskaite 44:08

5 km

vyrai:

Egidijus Adomkaitis 15:01
Gytis Krivickas 16:01
Aivaras čekanavičius 16:20

moterys:

Viktorija Varnagirytė 18:45
Patricija Gudlevičiute 20:15
Monika Jovaišaitė 20:35