Į seniausią Lietuvoje bėgimą ilgiausioje distancijoje jau užsiregistravo beveik 200 dalyvių, o tai yra dvigubai daugiau nei pernai.

56-ajame bėgime „Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai“, kuris kartu bus ir šeštasis šių metų Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas, galima bus išmėginti jėgas 3, 6 ir 11 km distancijose, o vaikai varžysis 300 m trasoje.

„Rekordinis dalyvių skaičius yra kelių metų įdirbis. Mums pasisekė apjungti mėgėjus ir profesionalus“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, Anykščių kūno kultūros ir sporto centro direktorius Žilvinas Ovsiukas.

Anot jo, suvaldyti tokią minią bus iššūkis, tačiau Anykščiai tam pasirengę.

2018 metų bėgimas "Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai" / FOTO: Rokas Lukoševičius

„Tradicijos nekeičiame, nors ją išlaikyti darosi vis sunkiau, konkurencija didėja, atsiranda nauji bėgimai. Mes turime fantastišką gamtą, Anykščių šilelį ir Puntuko akmenį, džiugina, kad iki varžybų likus kelioms savaitėms, žmonės treniruojasi, atvažiuoja ir bėga su vaikais. Gamtoje – pats pavasario sprogimas, šeimoms tai bus nuostabus laikas praleisti laiką kartu“, – neabejojo Ž. Ovsiukas.

Renginio organizatoriai parengė dalyviams daug prizų, kurie bus išdalinti net septynių senjorų amžiaus grupių prizininkams, dviem moksleivių ir trims ikimokyklinukų ir pradinukų amžiaus grupėms.

2018 metų bėgimas "Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai" / FOTO: Rokas Lukoševičius

Pirmasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas šiais metais startavo Kėdainiuose, kur ilgiausioje 10 km distancijoje triumfavo Aurimas Skinulis ir Gitana Akmanavičiūtė. Tradicinis bėgimas Mažeikiuose Vasario 16-ąją – „Bėgame už laisvę“ – baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.

Trečiajame LBT etape – XXX bėgime „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ 15 km distancijoje nugalėjo maratonininkai Valdas Dopolskas ir Remalda Kergytė-Dauskurdienė. Ketvirtajame – nuotykių lenktynėse „Aplink Rėkyvos ežerą“ – greičiausi buvo Kevinas Olišauskis ir Gabija Ražaitytė. Penktąjį etapą - 51-ąsias bėgimo varžybas „Senvagė 2019“ - laimėjo Evaldas Nausėda ir Greta Karinauskaitė.

Po penkių LBT etapų klubų įskaitoje lyderių trejetas nesikeičia: pirmauja „Bėgimo klubas“ (5110 taškai), antras – „Lukas“ (4669), trečias – „Stadija“ (4365). „Kauno BMK“ su 3844 taškais rikiuojasi ketvirtoje vietoje, penktas – „Jonavos BK Maratonas“ (3115).

Kviečiame registruotis į septintą LBT etapą – 27-ąsias „Sūduvos taurės“ varžybas – 1 val. bėgimą, kuris gegužės 12 dieną vyks Marijampolėje.

Gegužės 1 dienos varžybų programa (startas šalia Angelų muziejaus, Vilniaus g. 11, Anykščiai):

11.00 val. – pramoginio bėgimo „Puntukėlis“ grupė;

11.30 val. – bėgantiems 3 km nuotolį;

12.00 val. – bėgantiems 6 ir 11 km nuotolį;