„Jautėsi, kad dalyvauju tikrai aukštesnio rango varžybose nei įprastai. Miegojosi gerai, bet kažkas buvo ne taip jau per apšilimą, ne taip jaučiausi. Galbūt ne dėl nuovargio (šią savaitę sprinterė dalyvavo varžybose Baltarusijoje – lengvoji.lt), bet gal „sudegiau“ – taip prabėgau dėl baimės“, – prisipažino A.Andriukaitytė.

Čempionate ji užėmė 38 vietą tarp 43 sportininkių. Beje, paskutinį bilietą į pusfinalį nugvelbusi norvegė Helene Ronningen nuotolį įveikė analogišku laiku, koks yra lietuvės asmeninis rekordas – 7,40 sek.

„Esu labai nepatenkinta, nepamenu, kada atrankoje bėgau tokiu laiku. Dažniausiai lipdavau iš 7,50 sek., bet šįkart nepavyko. Tačiau išvyksiu su teigiamomis emocijomis, man didelė garbė man čia dalyvauti. Esu jauniausia Lietuvos komandos sudėtyje, man tai daug ką reiškia“, – galimybe džiaugėsi A.Andriukaitytė.

Beje, 18-metė sportininkė ne tik jauniausia Lietuvos komandoje, bet ir viena jauniausių tarp visų 60 m sprinto rungties dalyvių. Keliais mėnesiais jaunesnės už lietuvę yra tik ispanė Jeal Bestue bei airė Lauren Roy.
Greičiausiai atrankoje bėgo lenkė Ewa Swoboda (7,14 sek.) ir britės Asha Philip (7,23 sek.) bei Rachel Miller (7,24 sek.).

Analogiškoje vyrų rungtyje sėkmingai startavo titulą ginantis Dovilės Dzindzaletaitės vyras Richardas Kilty. Sprinteris nuotolį nubėgo per 6,68 sek. bei buvo trečias.

Beje, Vilniaus sporto klubo „Cosma“ atstovas į pirmenybes Glazge atvyko gavęs vardinį kvietimą iš Europos lengvosios atletikos federacijos, kaip dabartinis čempionas. Britų sugriežtintų kvalifikacinių sąlygų R.Kilty įvykdyti nepavyko.

„Nuostabu būti čia, atmosfera yra neįtikėtina. Negaliu sulaukti, kol sugrįšiu čia šį vakarą“, – po atrankos sakė R.Kilty.

Lietuvoje dažnai viešintis sprinteris vakar stebėjo D.Dzindzaletaitės pasirodymą bei sunkiai tramdė emocijas. Trišuolininkė atliko tris nesėkmingus bandymus ir liko be įskaitinės vietos.

„Žiūrėjau Dovilės pasirodymą, buvo labai sunku tą daryti. Trys nesėkmingi šuoliai... Manau, ji turi visas galimybes, dabar dirba su nauju treneriu ir keičia tam tikrus dalykus, – pasakojo R.Kilty. – Žinau, kad ji grįš stipresnė vasaros sezone. Manau, Dovilė galėjo lengvai patekti į finalą, jos šuoliai buvo geri, tačiau vos mindavo atsispyrimo lentelę. Dabar svarbiausia išlikti stipriai psichologiškai ir pasiruošti vasarai.“

Lietuvos lengvosios atletikos aistruolių Glazge dar laukia du finalai. Šeštadienį 22.10 val. mūsų šalies laiku 400 m finale bėgs Agnė Šerkšnienė, o sekmadienį 21.15 val. šuolių į aukštį finale varžysis titulą ginanti Airinė Palšytė.