23-ejų metų panevėžietis finale distanciją įveikė per 3 min. 48,03 sek. Olimpinių žaidynių B normatyvas yra 3 min. 53,58 sek.

Tai kartu – geriausias pasaulyje sezono rezultatas.

Tiesa, B normatyvas dar negarantuoja vietos olimpinėse žaidynėse. Iki A normatyvo D. Rapšiui pritrūko 1,25 sek.

Antrąją vietą šioje rungtyje užėmė Tomas Navikonis (+15,07 sek.), trečiąją – Gedvydas Masiulis (+16,97 sek.).

Penktadienio finalų rezultatai.

400 m laisvuoju stiliumi, vyrai.

1. Danas Rapšys 3 min. 53,58 sek.

2. Tomas Navikonis 4.13,10

3. Gedvydas Masiulis 4.15,00.

200 m laisvuoju stiliumi, moterys.

1. Agnė Šeleikaitė 2.09,39

2. Katarzyna Zarembik (Lenkija) 2.12,92

3. Ainė Povilaikaitė (2.13,12).

200 m krūtine, vyrai.

1. Andrius Šidlauskas 2.14,33

2. Mantas Lisauskas 2.22,32

3. Aleksas Savickas 2.24,35.

100 m krūtine, moterys.

1. Kotryna Teterevkova 1.09,81

2. Dominika Sztandera (Lenkija) 1.10,39

3. Beata Maruszczyk (Lenkija) 1.12,39.

100 m nugara, vyrai.

1. Alanas Tautkus 57,78

2. Rokas Juozelskis 57,82

3. Erikas Grigaitis 58,39.

200 m nugara, moterys.

1. Alicja Tchorz (Lenkija, 2.15,80)

2. Magdalena Mdrzejewska (Lenkija) 2.23,00

3. Jana Ivašynka (Baltarusija) 2.23,43

4. Paulina Pekūnaitė 2.25,93.

200 m peteliške, vyrai.

1. Deividas Margevičius 2.00,98

2. Ainis Želionis 2.09,57

3. Maciejus Matyjasekas (Lenkija) 2.11,71.

100 m peteliške, moterys.

1. Anna Dowgiert (Lenkija) 1.03,00

2. Radvilė Kerševičiūtė 1.05,84

3. Aleksandra Sarokina (Baltarusija) 1.07,72.

100 m laisvuoju stiliumi, vyrai.

1. Kacperas Machrzakas (Lenkija) 49,90

2. Simonas Bilis 50,73

3. Povilas Strazdas 51,70.

50 m laisvuoju stiliumi, moterys.

1. Kornelia Fiedkiewicz (Lenkija) 26,03

2. Anna Dowgiert (Lenkija) 26,35

3. Dominika Sztanera (Lenkiia) 26,44

4. Ema Gužaitė 26,87.

50 m krūtine, vyrai.

1. Kacperas Mistrzakas (Lenkija) 30,47

2. Oskaras Mosekas (Lenkija) 30,67

3. Justas Jankauskas 30,69.

400 m kompleksiniu būdu, moterys.

1. Wiktorija Smetek (Lenkija) 5,11,02

2. Erika Martišiūtė 5.15,70

3. Augustė Jociūtė 5.33,49.

200 m kompleksiniu būdu, vyrai.

1. Andrius Šidlauskas 2.04,11

2. Eimantas Milius 2.08,29

3. Mantas Lisauskas 2.09,50.

50 m nugara, moterys.

1. Alicja Tchorz (Lenkija) 28,34

2. Paulina Pekūnaitė 30,60

3. Gabija Mankauskaitė 30,65.

50 m peteliške, vyrai.

1. Deividas Margevičius 24,23

2. Michalas Chudy (Lenkija) 24,41

3. Kacperas Majchrzakas (Lenkija) 24,84.