Į 400 m bėgimo pusfinalį pateko 31 metų A. Šerkšnienė. Viena iš mūsų šalies rinktinės lyderių šeštame atrankos bėgime buvo antra, distanciją įveikusi per 53,14 sek. Lietuvė nepademonstravo didžiausio savo greičio, nes keletą kartų ji buvo priversta sumažinti greitį dėl užlindusios varžovės.

A. Šerkšnienė tarp 37 atrankos dalyvių užėmė 14 vietą. Geriausias lietuvės šio sezono rezultatas – 52,75 sek.

Greičiausiai atranką įveikė šveicarė Lea Sprunger (52,46 sek.) Pusfinalis vyks šįvakar 22.36 val.

Šuolių į aukštį sektoriuje Adrijus Glebauskas pagerino savo asmeninį rekordą, peršokdamas 221 cm (buvo 218 cm), tačiau turėjo pasitraukti iš kovos dėl bilieto į finalą, kai tris kartus nesėkmingai mėgino įveikti 225 cm aukštį.

30-metė Eglė Balčiūnaitė ketvirtame 800 m atrankos bėgime distanciją įveikė per 2 min. 05,06 sek., finišo liniją kirto ketvirta ir į pusfinalį nepateko. Mūsų šalies bėgikei Glazge nepavyko priartėti prie geriausio savo šio sezono rezultato – 2 min. 04,71 sek.

Tarp 21 dalyvės E. Balčiūnaitė užėmė 15-ą vietą. Į pusfinalį pateko 12 atlečių.

Greičiausiai 800 m atrankoje įveikė šveicarė Selina Buchel – 2 min. 02,02 sek. Pusfinalyje bėgs ir latvė Liga Velvere, laimėjusi trečią atrankos bėgimą, tačiau rezultatu nusileidusi lietuvei (2:05,37).

Adrijus Glebauskas

1500 m atranka nesėkmingai susiklostė ir Lietuvos rekordininkui Simui Bertašiui. Įveikus 500 m jis buvo grupelės priekyje, tačiau vėliau smuktelėjo žemyn.

Distanciją per 3 min. 49,90 sek. įveikęs raseiniškis trečiame bėgime užėmė 7 vietą ir nepateko į finalą. Geriausias S. Bertašiaus šio sezono rezultatas ir asmeninis rekordas – 3 min. 42,83 sek. S. Bertašius tarp 28 dalyvių užėmė 20 vietą.

Atrankoje neapsieita be staigmenų. Pirmąjį bėgimą laimėjęs norvegas Filipas Ingebrigtsenas buvo diskvalifikuotas dėl to, kad išbėgo iš savo takelio.

Tiesa, iš trijų garsiųjų brolių finale varžysis jauniausias 18-metis Jakobas Ingebrigtsenas, laimėjęs antrąjį bėgimą ir buvęs greičiausias atrankoje – 3 min. 42 sek.

Trišuolio finale taip pat nebus abiejų Lietuvos atstovių. Diana Zagainova su geriausiu trečiuoju bandymu – 13,36 m liko 15-a iš 18 dalyvių, o Dovilės Dzindzaletaitės Kilty visi trys bandymai buvo nesėkmingi. Geriausią rezultatą atrankoje pademonstravo ukrainietė Olga Saladucha (14,40 m).

Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate Glazge Lietuvai atstovauja devyni sportininkai.

Penktadienį vakare dar šuolio į aukštį kvalifikacijoje dalyvaus čempionės titulą ginanti Airinė Palšytė (21.00 val.), 1500 m atrankoje varžysis Natalija Piliušina (21.10 val.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)