Čempiono vardą ginantis britas sakė, kad „sumuš ir nokautuos“ savo varžovą, o amerikietis savo rimtus ketinimus pademonstravo jau per spaudos konferenciją antradienį, kai rankomis grubiai stumtelėjo A. Joshua atgal.

Po to, kai pasaulio čempionas pagal IBF versiją A. Joshua įveikė WBA čempioną Vladimirą Kličko ir WBO čempioną Josephą Parkerį, brito ir WBC planetos čempiono Deontay Wilderio dvikova atrodė neišvengiama, tačiau abi pusės nesugebėjo rasti bendros kalbos.

D. Wilderis praėjusių metų gruodį ringe susigrūmė su kitu britu Tysonu Fury ir po lygiųjų Los Andžele išsaugojo čempiono diržą, o sirgaliams paliko intrigą dėl būsimos revanšinės kovos.

Tuo metu A. Joshua suplanavo dvikovą su J. Milleriu, savo sąskaitoje turinčiu 23 pergales ir lygiąsias. Tiesa, amerikietis nė karto per karjerą nekovojo dėl čempiono titulo.

„Mėginome derėtis su D. Wilderiu jau nuo mano dvikovos su Carolsu Takamu 2018 metais ir tie reikalai atėmė tikrai daug laiko, – pasakojo A. Joshua. – Mes priartėjome prie bendro sprendimo, yra data ir pasiūlyta susitikimo vieta, nematau, kodėl dvikova negalėtų įvykti“.

Milleris yra švelniausias smūgiuotojas sunkaus svorio kategorijoje. Jis nieko nenuveikė kaip kovotojas nei mėgėjų, nei profesionalų ringe. Ir jis stos prieš tikrą čempioną. Čia nebus jokios pelenės pasakos – faktai ir statistika sako, kad aš sumušiu Millerį ir jį nokautuosiu.
Anthony Joshua

Tačiau sunkiasvorių boksininkų galimybės yra ribojamos transliavimo teisių savininkų. T. Fury už pasirašė sutartį su JAV transliuotoju ir artimiausios 5 jo dvikovos bus rodomos per ESPN Amerikoje, visos kitos – per „BT Sport“ Didžiojoje Britanijoje. D. Wilderio kovas JAV transliuoja „Showtime“, o A. Joshua yra sukirtęs rankomis su DAZN.

„Jei noriu kovoti su D. Wilderiu ar T. Fury, tik televizijos transliacijų teisių savininkai gali leisti šiai svajonei išsipildyti, – kalbėjo A. Joshua. – Jau anksčiau yra tekę matyti, kaip HBO, „Showtime“ ir „Sky“ dirbo kartu. Tai gali nutikti ir ateityje. Nemanau, kad tai gali mums sukliudyti“.

Kol brito galimybes suremti pirštines su D. Wilderiu ir T. Fury riboja transliuotojai, A. Joshua sprendimas stoti ringę į dvikovą su J. Milleriu sulaukė kritikos.

Pats boksininkas sakė, kad tai buvo strateginis žingsnis: „Galbūt mano pergalė birželio 1 dieną prieš J. Millerį nieko nereikš, bet žvelgiant į 5 metų perspektyvą tai gali būti svarbu. Taip, J. Milleris yra švelniausias smūgiuotojas sunkaus svorio kategorijoje. Jis nieko nenuveikė kaip kovotojas nei mėgėjų, nei profesionalų ringe. Ir jis stos prieš tikrą čempioną. Čia nebus jokios pelenės pasakos – faktai ir statistika sako, kad aš sumušiu Millerį ir jį nokautuosiu. Tai – gryniausia tiesa“.

Anthony Joshua ir Jarrellas Milleris
Foto: AP / Scanpix

J. Milleriui tai didžiausia jo karjeroje kova ir debiutas „Madison Square Garden“ arenoje. Spaudos konferencijoje jis kalbėjo apie sunkų augimą „gete“, kuris jam suteikė jėgų tapti sėkmingu profesionalų bokse.

„Tai daugiau nei pinigai. Daug metų nežinojau, ką daryti su gyvenimu, buvau silpnasprandis, neturėjau kitų idėjų nei eiti į sporto salę. Turėjau pykčio savyje ir žinojau, kad esu karys, kad esu čia dėl kažkokio tikslo“, – sakė jis.

Prie Bruklino augęs amerikietis pravarde „Big Baby“ kovotojų akistatoje jau po sekundės neiškentęs stipriai stumtelėjo rankomis A. Joshua atgal. J. Milleris vadino britą „diva“, „pop karaliene“ ir tai švelniausi palyginimai, išsprūdę iš jo lūpų.

A. Joshua nepasidavė provokacijoms ir išliko ramus.

„Žmonės vadina mane dvikovos autsaideriu, tačiau tai gerai. Gete žmonės kitus žmones visuomet laiko autsaideriais. Negimiau su sidabriniu šauktu rankoje, gimiau su šiomis rankomis ir sunkiau dirbau, – kalbėjo J. Milleris. – Žinau, kad jis norėjo lengvesnės dvikovos su Dilianu Whyte'u. Jis turi užsitarnauti vietą prie mano stalo. Tai tikrų vyrų, o ne stileivų stalas. Gal jis ir gražuoliukas,bet aš jį suvystysiu“.