Grįžęs iš susitikimo LRF prezidentas D. Pasvenskas džiaugėsi, jog šalys vieningai priėmė sprendimą trise teikti paraišką 2026 m. Europos rankinio čempionatui.

„Džiaugiamės, kad Minske su kolegomis iš Baltarusijos bei Lenkijos pasirašėme protokolą teikti paraišką organizuoti 2026-ųjų metų Europos vyrų rankinio čempionatą.

Malonu, kad buvo parodytas pasitikėjimas mūsų federacija ir suteikta galimybė pretenduoti į tokį reikšmingą renginį mūsų šalyje“.

Šiais metais pasaulio čempionatas vyko dvejose šalyse – Vokietijoje bei Danijoje, o 2020-ųjų Europos pirmenybės pirmą kartą vyks trijose skirtingose valstybėse – Austrijoje, Norvegijoje ir Švedijoje. Tad praktika čempionatus rengti keliose šalyse įgauna vis didesnį pagreitį.

„Be abejo, pasirašydami protokolą suprantame, kad prisiimame didelę atsakomybę ir laukia daug darbo, kad mūsų bendra trijų šalių paraiška laimėtų teisę rengti šį čempionatą.

Esu įsitikinęs, kad ši kaimyninių šalių paraiška yra labai perspektyvi“, – grįžęs iš Minsko kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.

Kaimynai lenkai savo šalyje tokį renginį jau yra turėję: 2016-aisias jie buvo Europos pirmenybių šeimininkai.

Anot D. Pasvensko, ši trijų šalių bendra paraiška turės tikrai svarių svertų. „Mūsų valstybes sieja bendra istorija, turime gilias rankinio tradicijas, tinkamą infrastruktūrą bei gerą geografinę padėtį, tad belieka suremti pečius ir siekti bendro tikslo“.

Artimiausiu metu šalys parengs bendrą paraišką čempionato organizavimui šiose trijose valstybėse.

Šiuo metu Lietuvos rankininkai dalyvauja atrankoje į 2020 m. Europos čempionatą. Tai bus pirmasis Europos čempionatas, kuriame dalyvaus jau ne 16, o 24 stipriausios Europos rinktinės.

Beje, Lietuva tik kartą – 1998-aisiais – dalyvavo finaliniame Europos rankinio čempionato turnyre, tuomet Italijoje lietuviai liko devinti.

Ateinančią vasarą Lietuvoje vyks dar vienas svarbus renginys. Lietuvai buvo suteikta teisė organizuoti Europos merginų iki 19 metų B diviziono čempionatą.

Aštuonios Europos rinktinės Klaipėdoje varžysis liepos mėnesio pabaigoje. Prieš du metus Klaipėdoje Lietuva organizavo merginų iki 17 metų čempionatą, o dar anksčiau ir vaikinų iki 18 metų pirmenybes Kaune.