Kaip vyksta pasiruošimas vienoms svarbiausių sezono rungtynių ir kokiomis nuotaikomis gyvena komanda, mintimis pasidalino su VHC „Šviesa“ kapitonas Valdas Drabavičius.

– Kaip vertinate artėjančias rungtynes ir būsimus priešininkus iš Norvegijos?

— Varžovas EHF Iššūkio taurės turnyro trečiajame etape laukia išties stiprus. Praėjusį sezoną šis Norvegijos rankinio klubas žaidė savo šalies taurės finale.

Kiek žinome, vėliau jie turėjo kažkokių problemų, komanda truputį nukraujavo – neteko kelių žaidėjų, todėl sezono pabaigoje patyrė pralaimėjimų. Šių metų Norvegijos čempionate jiems taip pat kol kas nelabai sekasi, bet jie pralaimi tik varžybų pabaigoje – dėl apmaudžių klaidų.

Mes stebime jų rungtynes, analizuojame ir matome, kad tai aukšto lygio komanda: techniškas, pavojingas ir galingas varžovas. Vis dėlto manome, kad jei gerai pasirengsime ir būsime geros sportinės formos, tai tikrai galime namuose norvegus įveikti ir kovoti su jais išvykoje.

– Ką jums ir klubui reikštų pergalė prieš norvegus ir patekimas į kitą EHF Iššūkio taurės turnyro etapą?

– Kuriame savo klubo istoriją – pirmą kartą patekome į trečią šio Europos turnyro etapą, tad būtų malonu pratęsti pergalių kelią ir patekti į ketvirtą etapą. Manau, kiekvienas žaidėjas norėtų taip įsirašyti į mūsų klubo istoriją. Tai būtų didelė garbė.

Žiūrovai yra papildoma motyvacija bet kuriam sportininkui. Jie „užveda“ dar labiau. Sirgaliai rankinyje yra aštuntas žaidėjas aikštelėje.
Valdas Drabavičius

– Kaip komanda yra pasiruošusi artėjančioms EHF Iššūkio taurės turnyro rungtynėms?

– Sezono startas – neblogas, pasiekėme gražių pergalių, gerai pasirodėme pirmuosiuose EHF Iššūkio taurės turnyro etapuose, tik pastaruoju metu Lietuvos čempionate patyrėme porą pralaimėjimų – nusileidome HC „Vilnius“ ir Alytaus komandoms.

Bet iki rungtynių su norvegais dar turime kelias varžybas, tikiuosi, kad vėl pavyks viską sustatyti į savo vietas, iškovoti pergalių ir kovai su norvegais būsime pasiruošę.

EHF Iššūkio taurės varžyboms visuomet skiriame didžiausią dėmesį. Žinoma, nenuvertiname nei Lietuvos čempionato, nei Baltijos lygos varžybų – siekiame iškovoti pergales kiekvienose rungtynėse.

– O koks nusiteikimas ir mikroklimatas komandoje, artėjant tokiam svarbiam mačui?

– Mūsų komandoje mikroklimatas visuomet geras. Tik po pralaimėjimų būna sunku atsigauti, juo labiau, kad pastarąsias dvi rungtynes Lietuvos čempionate pralaimėjome varžovams, kuriuos tikrai galėjome įveikti.

Bet, kaip minėjau, laiko iki rungtynių su norvegais dar yra – reikia bent vienos pergalės ir, manau, vėl „užsikursime“. Tikiuosi tai padarysime jau artimiausiose rungtynėse.

– Valdai, esate ir VHC „Šviesa“, ir Lietuvos rinktinės žaidėjas. Ką jums reiškia žaisti klube ir atstovauti Lietuvai?

– Sunku palyginti. Žinoma, atstovauti savo šalį bet kuriam sportininkui yra garbė ir didelis pasiekimas. O VHC „Šviesa“ man suteikia geriausias galimybes sportuoti, todėl aš žaidžiu Lietuvoje, Lietuvos čempionate. Man yra malonumas žaisti už savo komandą ir atiduoti visas jėgas.

– Neseniai dalyvavote VHC „Šviesa“ komandos pristatymo filmavime ir fotosesijoje – kokie įspūdžiai? Ar tai buvo pirmas kartas, kai filmavotės reklamai?

– Kažką panašaus darėme ir praėjusiais metais. Kaip bebūtų gaila, rankinis Lietuvoje nėra toks populiarus kaip krepšinis ar futbolas, tad malonu, kai rankinis populiarinamas tokiais vaizdo klipais ir fotosesijomis. Kita vertus, mes nesame prie jų įpratę, todėl filmuotis ir fotografuotis mums – sunkus darbas, nors, atrodo, lyg ir nieko sunkaus nereikia daryti.

Filmavimas užtruko apie 5 val., nes režisierius Jokūbas Staniulis, dėl gero kadro, vis prašė kartoti tą patį. Jei dažniau tai darytume, gal pavyktų greičiau, o dabar filmavimas vargina – lengviau mums būtų rungtynes sužaisti (juokiasi).

– Ar rungtynėse su Norvegijos klubu tikitės sulaukti žiūrovų palaikymo?

– Praėjusiais metais, kai žaidėme Europos taurėje buvome maloniai nustebinti, kad mūsų palaikyti susirinko gana daug žiūrovų. Tikimės, kad šįkart sirgalių bus dar daugiau.

Žiūrovai yra papildoma motyvacija bet kuriam sportininkui. Jie „užveda“ dar labiau. Sirgaliai rankinyje yra aštuntas žaidėjas aikštelėje.

VHC "Šviesa“ kapitonas Valdas Drabavičius (Nuotr. Gemantas Kropis)

Mačas tarp VHC „Šviesa“ ir Norvegijos „Bodö HK“ komandų vyks lapkričio 17 d. Lietuvos Edukologijos universiteto sporto salėje, Vilniuje. Rungtynių pradžia 19.30 val. Įėjimas nemokamas.

Be „Šviesos“ dar dviejų Lietuvos rankinio klubų ateinantį savaitgalį laukia kovos tarptautiniuose turnyruose. Kauno „Ąžuolas – KTU“ taip pat pradės trečiojo vyrų EHF Iššūkio taurės etapo kovas, o „ACME – Žalgiris“ Gomelyje žais atsakomąsias moterų Iššūkio taurės rungtynes.

Kauniečiai į Čekiją vyksta po pergalės prieš šalies čempioną „Dragūną“

Trečiadienio vakarą „Ąžuolo – KTU“ rankininkai į savo klubo istoriją įsirašė pirmąją pergalę prieš šalies čempionus Klaipėdos „Dragūno“ rankininkus. Savo žiūrovų akivaizdoje žaidęs Kauno klubas uostamiesčio rankininkus įveikė įtikinama 8 įvarčių persvara (34:26). Tai buvo pirmas kartas, kuomet tik pernai aukščiausioje lygoje debiutavęs klubas sugebėjo įveikti šalies čempionus iš Klaipėdos.

Pirmajame EHF Iššūkio taurės etape kauniečiai gana nesunkiai įveikė varžovus iš Juodkalnijos. Tuomet dvi rungtynes vykusias Garliavoje „Ąžuolas – KTU“ laimėjo rezultatais 37:22 bei 36:24. Pernai debiutavę EHF Iššūkio taurės turnyre kauniečiai jau antruoju bandymu žengė į kitą varžybų etapą.

Prieš pat būsimas EHF Iššūkio taurės rungtynes traumą patyrė vienas komandos lyderių Ignas Grigas. Lietuvos rinktinės marškinėliais jau vilkėjęs kairiarankis „Ąžuolo – KTU“ ekipai Čekijoje padėti tikrai negalės, tačiau vyriausiasis komandos treneris Darius Talačka savo dispozicijoje turi ir daugiau ginklų. Puikiai pastaruoju metu Lietuvos čempionate žaidžia jaunasis Garliavos tandemas Deividas Jovaišas bei Arminas Stankūnas. Stabilius rezultatus demonstruoja ir Karolis Jankauskas, Vilius Juozaitis, Algirdas Lazauskas bei kiti labiau patyrę komandos draugai.

Būsimi Kauno klubo varžovai - Prahos „Duklos“ rankininkai. Abejas rungtynes kauniečiai lapkričio 17-18 dienomis žais tituluotų varžovų aikštėje. Legendinis Prahos klubas net tris kartus yra laimėjęs Čempionų taurę (1956 m. , 1963 m. , 1984 m.), 28 kartus tapęs Čekoslovakijos čempionu bei du kartus Čekijos čempionu.

„ACME – Žalgirio“ misija (ne)įmanoma?

Kauno „ACME – Žalgirio“ rankininkės EHF Iššūkio taurės burtais džiaugtis tikrai negalėjo. Praėjusiais metais puikiai Europoje pasirodžiusioms kaunietėms teko itin kietas riešutas – Baltarusijos vicečempionės HC „Gomel“ rankininkės.

Pirmosios abiejų komandų rungtynės praėjusį savaitgalį įvyko Alytuje ir nors žalgirietėms įkąsti pajėgioms varžovėms iš kaimyninės šalies nepavyko, tačiau didžiąją rungtynių dalį vyko lygi ir atkakli kova, kuri galiausiai baigėsi HC „Gomel“ pergale 35:31.

Pirmajame mače kaunietes į priekį vedė Audinga Kniubaitė, pelniusi 9 įvarčius, 8 kartus pasižymėjo Martynas Vaitkutė, 7 – Klaudija Šidlauskytė. Vis tik, daugiau problemų pirmajame mače kaunietės turėjo gindamosios nuo varžovių atakų, tad norint teigiamo rezultato išvykoje, gynybą „ACME – Žalgiriui“ reikės ženkliai pagerinti.

Lapkričio 17 dieną išvykoje kaunietėms paprastos pergalės jau neužteks. Joms išvykoje reikės naikinti keturių įvarčių deficitą, kuri „Gomel“ rankininkės susikrovė Alytuje. Nors Lietuvos čempionių užduotis atrodo labai sudėtinga, tačiau rungtynės Alytuje parodė, jog „ACME – Žalgiris“ su oponentėmis tikrai gali kovoti ir dėl pergalės.