Kylanti nauja plaukimo žvaigždutė iš Kauno laidai „Lietuvos mokyklų žaidynės“ papasakojo apie vandens trauką, motyvaciją bei baimes prie starto linijos.

Pirmąją vietą prieš mėnesį vykusiose jaunimo olimpinėse žaidynėse Argentinoje A. Šeleikaitė iškovojo 50 metrų plaukimo krūtine rungtyje. Šios pergalės prisiminimai merginai iki šiol sušildo širdį.

„Tai buvo geriausios varžybos mano gyvenime. Tikrai tikėjausi finalo, bet apie medalį negalvojau. Kai prisimenu – taip gera širdyje, labai smagu. Vis dar gyvenu tais prisiminimais. Buvo labai geros emocijos“, – kalbėjo plaukikė.

18-metę kaunietę sportas įtraukė nuo pat mažumės, kaip pati sako, dėl to, kad su sportu glaudžiai susijusi visa šeima. Pavyzdžiui, vyresnis brolis Ignas, kuriam čempionė paskyrė savo aukso medalį, anksčiau žaidė futbolą, trumpai išbandė jėgas ir Lietuvos A lygoje. Visgi šeimoje sportiniais pasiekimais labiausiai sužibėjo Agnė.

Tiesa, mergina pradėjo nuo dailiojo čiuožimo, taip pat išbandė krepšinį, tenisą, o plaukimą du kartus buvo metusi. Tačiau vandens trauka nugalėjo.

„Kai atėjau į plaukimą man buvo aštuoneri ar devyneri. Visada labai mėgau vandenį. Tiesiog patiko maudytis, smagu būdavo būti vandenyje ir norėjau daugiau laiko praleisti jame. Paprašiau mamos: „Mama, aš noriu eiti į baseiną“. Sako: „Gerai“. Taip ir išėjo“, – prisimena mergina.

Maždaug nuo dešimties metų pradėjusi dalyvauti varžybose ji pradėjo į plaukimą žiūrėti ne vien tik kaip į „atėjimą su draugais ir pasimaudyti“. Būtent varžybos ir pergalės labiausiai motyvuoja Giedriaus Martinionio (pirmojo Rūtos Meilutytės trenerio) auklėtinę toliau siekti tikslų Kauno plaukimo mokykloje.

„Patinka tas jausmas, kai atplaukiu ir matau, kad aš pirma. Man gerai, man smagu. Pralaimėjimai nepatinka (juokiasi – aut. past.). Labiau motyvuoja pergalės. Po kiekvienų varžybų noriu būti geresnė – nesvarbu, ar laimiu, ar pralaimiu“, – kalbėjo A. Šeleikaitė.

Nepaisant aukso medalio Argentinoje, A. Šeleikaitė neliko patenkinta savo parodytu laiku ir kitais rezultatais. 100 metrų krūtine rungties finale ji liko septinta, o tarp geriausiųjų plaukikių 200 metrų krūtine rungtyje nepateko. Šiose rungtyse bronzą ir sidabrą iškovojo vilnietė Kotryna Teterevkova.

„Esu nusivylusi rezultatais tose rungtyse, nesitikėjau kad bus taip prastai. Prieš 100 metrų plaukimą buvo daugiau jaudulio, o prieš 200 metrų – jau net baisoka, – atviravo A. Šeleikaitė – Padariau daug klaidų plaukdama. Dabar yra daug motyvacijos tobulėti ir ištaisyti tas klaidas.“

Paklausta, ar svajoja apie galimybę sudalyvauti 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse, šypsosi ir veja šias mintis į šoną:

„Pažiūrėsime… Nenoriu nieko prisižadėti. Nesu ta, kuri dėliojasi tokius tolimus tikslus. Žiūriu arčiau, ką realiai galiu padaryti. Man labiau patinka susidėlioti pusę ar visą sezoną į priekį.“

Visą pokalbį su A. Šeleikaite žiūrovai galės išvysti šeštadienį nuo 11 val. per TV6 „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje.

Unikalioje sporto laidoje taip pat matysite lengvaatletės Brigitos Virbalytės padrąsinimą, vedėjo Mindaugo Ponomariovo-„Ozio“ išbandymus Širvintų tinklinio varžybose ir kvadrato kovose Marijampolės rajone, sužinosite apie Jamaikos bobslėjaus komandos olimpinį žygį ir išmoksite daryti apšilimą pagal olimpinės rinktinės gydytojo Daliaus Barkausko pavyzdį.

Lietuvos mokyklų žaidynės – masiškiausias sporto renginys šalyje. Tūkstančiai moksleivių iš šimtų mokyklų varžosi 24 sporto šakose. Žaidynių tikslas – per sportą ugdyti aktyvius, sveikus, atsakingus ir pilietiškus jaunus žmones. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)