Tris dienas Vilniuje vykusiose planetos pirmenybėse lietuviai už nugarų paliko Rusijos sportininkus, kurie iškovojo du aukso ir septynis sidabro medalius. Taip pat medalius iškovojo Baltarusijos, Kirgizijos ir Latvijos sportininkai.

„Visų pirma, noriu pasidžiaugti dėl neprisvilusio pirmo organizacinio blyno. Noriu tikėti, kad Tarptautinė graplingo federacija įvertins mūsų indėlį ir ateityje suteiks daugiau galimybių rengti aukščiausio lygio renginius. Kalbant apie sportininkų pasirodymus, jie viršijo visus įmanomus lūkesčius“, – sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

„Tai, ką mes pradėjome kurti prieš penkerius metus ir į ką dabar išaugo šis sportas – yra neįtikėtini dalykai. Po šio pasaulio čempionato galiu drąsiai sakyti, kad grapingą atidaviau į geras rankas. Didžiuojuosi tuo, kokia šventė buvo surengta Vilniuje“, – sakė pirmasis Lietuvos graplingo federacijos prezidentas bei pasaulio čempionato globėjas, dabartinis Seimo narys Kęstutis Smirnovas.

Planetos pirmenybėse iš viso dalyvavo 129 graplingo imtynininkai, kurie varžėsi jaunimo, suaugusių, veteranų ir merginų grupėse. Komandinėje įskaitoje triumfavo lietuviai.

Šiemet Lietuvos graplingo federacija surengs dar du turnyrus: lapkričio viduryje Jonavoje – pradedančiųjų čempionatą, gruodžio antrą savaitgalį Kaune – atvirąjį Lietuvojs grapingo ir brazilų džiudžitsu imtynių čempionatą. Pastarasis – bendradarbiavimo su Lietuvos džiudžitsu federacija bendras projektas.