Viena iš svarbiausių šiemetinio turnyro naujienų – puikiai žinomos tarptautinės „Turkish Airlines“ kompanijos prisijungimas prie rėmėjų gretų. Ji ne tik tapo pagrindine turnyro rėmėja, tačiau ir suteikė turnyrui naują pavadinimą – „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“.

„Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras bus ne tik puikus testas naujai Lietuvos rinktinei prieš kitų metų balandį įvyksiančias pasaulio čempionato kovas, tačiau ir neeilinė galimybė Vilniuje pamatyti aukšto lygio ledo ritulio kovas.

Puikiai žinomos tarptautinės „Turkish Airlines“ kompanijos prisijungimas rodo, kad Baltijos šalių rengiamas turnyras sparčiai žengia į priekį, o su naujais rėmėjais lapkričio 8-11 dienomis tikimės surengti dar įsimintinesnį reginį žiūrovams“, – apie laukiantį turnyrą kalbėjo Lietuvoje viešintis „Hockey Lietuva“ asociacijos prezidentas Dainius Zubrus.

„Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras šiemet startuoja įgaudamas kitokį veidą: jei pernai turnyras buvo rengiamas trimis etapais visuose Baltijos šalyse, tai šiemet turnyro nugalėtojas bus išaiškintas viename keturių dienų turnyre Lietuvoje.

Keičiasi ir turnyro formatas – vietoje pernai Klaipėdoje matyto keturių komandų turnyro, šiemet išvysime šešių rinktinių susidūrimus dvejose grupėse bei visą turnyrą vainikuojančią paskutinę turnyro dieną, kurioje abiejų grupių ekipos grumsis tarpusavyje dėl finalinių pozicijų ir nugalėtojų titulo.

Praėjusiais metais visų trijų etapų metu dominavo Latvijos klubų rinktinė, taip ir nepraradusi nė vieno taško. Lietuviams sėkmingiausias buvo Klaipėdos etapas, kuriame namuose žaidę mūsų šalies atstovai liko antri. Estijoje pergalių lietuviams iškovoti nepavyko ir jie užėmė paskutinę poziciją, o Latvijoje viena pergalė leido Lietuvos rinktinei likti trečioje pozicijoje.

Turnyras Vilniuje – pirma galimybė pasižiūrėti į naują Lietuvos rinktinę. Būtent lapkričio 8-11 dienomis vykstančiame turnyre pirmą kartą už rinktinės vairo išvysime naująjį nacionalinės ekipos trenerį Danielį Lacroix, vedantį į priekį gerokai atsinaujinusią Lietuvos rinktinę, kurią po pasaulio čempionato Kaune paliko ne vienas ilgus metus jai padėjęs veteranas.

Ne ką mažiau intrigos turėtų sukelti ir į Vilnių atvykstančios užsienio rinktinės. Lengvų dvikovų šiame turnyre tikėtis bus sunku, o Lietuvos rinktinė žais vienoje grupėje su dvejomis stipriomis varžovėmis – Japonija ir Baltarusija, kurios tikrai nenorės nusileisti šeimininkams.

Vos kartą per visą Lietuvos rinktinės istoriją įveikta Japonija į Lietuvą atvyks siekdami įrodyti, kad nesėkmė Kaune buvo tik atsitiktinumas ir sieks revanšo už nesėkmę pasaulio čempionate.

Ne ką mažiau įdomi turėtų būti ir Lietuvos akistata su Baltarusijos rinktine. Nors baltarusiai neatsiveš savo pagrindinių žaidėjų ir versis vietiniame čempionate rungtyniaujančių žaidėjų branduoliu, tačiau būtent akistata su šios šalies atstovais lietuviai kitų metų balandį pradės IA diviziono čempionatą Kazachstane, tad ir šioje kaimyninių šalių akistatoje nusileisti nenorės nė viena rinktinė.

Kitoje grupėje į kovą stos didžiausią netikėtumą planetos čempionate Kaune pateikusi Estija, visada ambicingi latviai bei žingsnį į priekį žengusi bei toliau tobulėti siekianti Rumunijos nacionalinė rinktinė. Su viena šios grupės komanda lietuviai ir kitos A grupės rinktinės kausis paskutinę turnyro dieną, kai paaiškės „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ 2018 metų nugalėtojas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją