„Įspūdžiai puikūs. Tai – jau devintasis Ąžuolyno bėgimas, kuris kasmet sparčiai auga: daugėja dalyvių ir žiūrovų. Labiausiai džiugina tai, kad visi dalyviai, įmonių atstovai, sporto klubai, futbolininkai, kultūristai, fechtavimo atstovai ir daug kitų, stengiasi ateiti su savo atributika, aprangomis, reprezentuoti savo atstovaujamą komandą“, – sakė renginį organizuojančio S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro direktorius Giedrius Bielskus.

Jis pažymėjo, kad renginys vyks ir stadiono rekonstrukcijos metu: „Vienintelis pokytis tas, jog bus startuojama nuo S. Dariaus ir S. Girėno paminklo. Manome, kad po ne pilnai dviejų metų, pavasarį, galėsime vėl startuoti čia, stadione“, – kalbėjo G. Bielskus, reikšdamas didelę padėką puikiai dirbusiai savo komandai, be kurios „Ąžuolyno“ bėgimas būtų neįmanomas.

10 km distanciją įveikė per pusvalandį

Sporto šventė prasidėjo nuo „Six pack RIDO“ 15 km bei „Activus“ 10 km dalyvių apšilimo ir starto. Daugiau nei pusė tūkstančio dalyvių kartu įveikė pusę stadiono rato ir pasileido bėgti Ąžuolyno takais. Trasoje dalyviai pasiekė prestižiniu tarpukaryje laikytą ir iki šių dienų savo vardo nepraradusį „Radijo rajoną“ bei, grįžę į stadioną, apibėgo dar keletą ratų. Vėliau į trasą pasileido „Hummel“ 5 km, 100 m vaikų bei 400 m „Kauno diena“ šeimų bėgimo dalyviai.

Pirmasis finišo liniją kirto bėgikas, lengvaatletis Modestas Dirsė. Jis 10 km distanciją įveikė per 33 min. 56 sek. „Dalyvauju jau trečią ar ketvirtą kartą. Vis dėlto šiais metais man sekėsi geriausiai. Labai seniai bėgau 10 km, tad sunkoka prisiminti, koks buvo paskutiniojo bėgimo laikas. Šio renginio metu paprastai būna labai malonus oras, džiugina gaiva. Susirenka daug dalyvių, bėgimas išties labai kokybiškas, turintis įdomią idėją“, – sakė sportininkas.

15 km distancijoje greičiausias buvo iš Šiaulių atvykęs Justinas Beržanskis. Jo laikas – 49 min. 10 sek. Sportininkas jau ne kartą yra užlipęs ant prizininkų pakylos.

„Savijauta – poilsinė, o įspūdis – puikus. Čia tikrai galima bėgti labai greitai. Trasa lygi ir gana tiesi, daug žmonių, su kuriais kur kas lengviau bėgti. Man geriausias poilsis – septynios treniruotės per savaitę“, – atviravo šiaulietis.

Bėgime sėkmingai integruoti neįgalieji

Šių metų Ąžuolyno bėgimo dalyviai: nuo darželinukų iki garbaus amžiaus senjorų. Tarp dalyvių minios buvo galima sutikti ir daug pirmą kartą bėgimo renginiuose dalyvaujančių žmonių. Juos atvykti ir dalyvauti dažniausiai paskatina renginį jau išbandę draugai, kolegos ar artimieji.

5 km neįgaliųjų trasos ambasadorius Kęstutis Skučas, Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate pelnęs aukso ir sidabro medalius, ypatingai džiaugėsi sporto renginiu, kuriame buvo integruoti neįgalieji.

Neįgaliųjų važiavime startavusi Aušrinė Packevičiūtė teigė esanti nusiteikusi itin pozityviai: „Nuotaika – „superinė“. Dalyvauju šiame renginyje pirmą kartą. Labai džiugu, kad Ąžuolyno bėgime buvo nepamiršti ir neįgalieji. Norėtųsi, kad ateityje tokio tipo renginių, skatinančių sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį, būtų vis daugiau“, – teigė negailiųjų sporto ir rekreacijos klubo atstovė.

Po „Hummel“ 5 km ir ilgesnių distancijų apdovanojimų S. Dariaus ir S. Girėno stadionas paskendo vaikų klegesyje ir juos prižiūrinčių tėvų šurmulyje. Pirmieji startavo 100 m bėgantys darželinukai. Vėliau savo jėgas išbandė visi vaikai iki šeštosios klasės. Kol vaikai bėgo trasoje, tėvai palaikymo šūksniais bandė neatsilikti bėgdami greta trasos.

Skatina sportuoti ir leisti laiką su šeima

Galiausiai vieną istorinio stadiono trasą įveikė „Kauno dienos“ šeimų bėgimo dalyviai.

Pasak dviejų vaikų mamos Gitanos, jų šeima – dažni bėgimų dalyviai: „Registracija nieko nekainuoja, o vaikai būna apdovanoti, gauna medalius ir diplomus. Tai yra jiems puikus paskatinimas sportuoti, būti aktyviems. Po renginio kur kas lengviau vaikus atitraukti nuo kompiuterio ir paraginti eiti į lauką pažaisti, pasivaikščioti.“

Moters teigimu, pakanka vaikams pasakyti, kad tokiu būdu kitą kartą bus lengviau bėgti Ąžuolyno bėgime ir daugiau įkalbinėti nebereikia“, – džiaugėsi ji.

Renginį užbaigė jau tradiciniu tapusi žmonų nešimo rungtis.