Pagal varžybų nuostatus pagrindinių sezono trofėjų laimėtojai paaiškėja, suskaičiavus keturių geriausių startų rezultatus, tad jau prieš Ignalinos etapą, kurį visi dėl itin kalvoto reljefo ir labai gražių vaizdų linkę vadinti karališkuoju, buvo skaičiuojama, kas gali išjudinti Eimanto Gudiškio pozicijas vyrų varžybose.

„Colibri“ komandos narys laimėjo etapus Druskininkuose ir Vilniuje, o Žagarėje vykusiose varžybose finišavo penktas. Rimčiausiais konkurentais buvo vadinami Eimanto komandos draugas Arnoldas Valiauga, „MyBike-AmberMix“ komandos nariai Domas Manikas, Šarūnas Pacevičius bei Marius Pinaitis, „Top Team“ atstovas Edgaras Kovaliovas, Justas Klimavičius iš „Koldas-Garmin“ bei Gediminas Kaupas iš „Velonova-Bioracer“ komandos.

Jau pirmas varžybų ratas parodė, kad būtent ši grupė turėjo rimčiausių ketinimų: rato viduryje atitrūko penkių sportininkų būrelis – E. Gudiškis, A. Valiauga, E. Kovaliovas, D. Manikas ir Š. Pacevičius. Antro rato viduryje juos labai sparčiai ėmė vytis Paulius Natalevičius ir Paulius Šiškevičius, tačiau finiše jie nebesugebėjo atlaikyti favoritų tempo.

Kaip ir prieš metus, taip ir 2018 metų rugpjūtį Ignalinoje 75 km distancijoje laimėjo E. Gudiškis. Tiesa, dviratininko tempas šiemet buvo kiek lėtesnis, jis trasoje sugaišo 2 val. 39 min. 31 sek. 2 sekundes jam pralaimėjo E. Kovaliovas, trečias finišavo A. Valiauga.

J. Klimavičius iš kovos pasitraukė jau po pirmo rato.

„Tris kartus pradūriau padangą, du kartus ratą susitaisiau, tačiau trečias „trofėjus“ privertė baigti varžybas“, – rodydamas bemaž 6 cm ilgio medvaržtį pasakojo sportininkas.

„Bandžiau laikytis lyderių grupės, tačiau vienoje iš balų pirmame rate į mane kažkas įvažiavo“ – pargriuvau, o kol atsikėliau ir susitvarkiau dviratį, jau buvo aišku, kad lyderių nepavysiu“, – pasakojo 20-ąją vietą užėmęs M. Pinaitis.

M30 grupės nugalėtoju tapęs Linas Astrauskas sulaukė ir Fortūnos šypsnio: po apdovanojimo vykusioje numerių loterijoje jam atiteko 300 eurų vertės dovanų kortelė.

Ilgiausiame nuotolyje tarp pačių jauniausių dviratininkų pirmavo Edgaras Švėgžda, M40 grupės lenktynes laimėjo Artūras Remeika, o pačių vyriausių (M50) įskaitoje greičiausias buvo Arūnas Lipnevičius.

Moterų 50 km varžybose dominavo Silvija Pacevičienė. „MiBike-AmberMix“ komandos narė atsiliko tik nuo Manto Bitino, kuris nugalėjo M16 įskaitoje.

Visas kitas varžoves ir varžovus, kurių buvo per 500, S. Pacevičienė aplenkė. Tai buvo ketvirtoji jos pergalė iš tiek pat galimų. Pernai sportininkė paskutinį sezono etapą Anykščiuose praleido dėl motinystės atostogų, o šiemet turi galimybę iškovoti istorinę pergalių seriją – laimėti visas sezono lenktynes.

Per beveik dviejų dešimtmečių MTB dviračių maratonų taurės istoriją tokio rezultato niekam nėra pavykę pasiekti.

„Dabar jau ramu, kad tapau sezono nugalėtoja, tačiau Anykščiuose tikrai sieksiu pergalės, man ši lenktynių serija šiemet yra labai svarbi“, – po pergalingo finišo teigė S. Pacevičienė.

Ir jeigu moterų varžybų nugalėtoja bendroje suvestinėje jau žinoma, tai kas užims likusias vietas, dar anksti spėlioti. Ignalinoje nuo S. Pacevičienės atsilikusi 13 minučių finišavo Tatjana Petrauskienė (ji nugalėjo ir W30 grupėje), o trečiąją vietą užėmė Kristina Noreikienė.

W16 įskaitoje pirma buvo Brigita Aitvidaitė, W18 – Kornelija Kertenytė, W40 – Asta Šimkonienė, W50 – Viktorija Barinova, mėgėjų grupėje nugalėjo Adolfas Sankauskis, o tarp 60-metį jau šventusių vyrų – Leonidas Šliavas.

Vieną nelengvos trasos ratą tarp pačių jauniausių dalyvių pirmas numynė Ignas Kertenis, o merginų grupėje nugalėjo Aistė Butautaitė, M70 vyrų kategorijoje nepralenkiamas buvo Petras Kiušas, o tarp W60 moterų – Valerija Golerytė.

Sekmadienį Ignalinoje pradėjo patys jauniausi dviratininkai: darželinukų varžybose nugalėtojais Rusnė Pupelytė, Emilis Valaitis ir Astijus Grubinskas, o tarp pradinukų nepralenkiami buvo Gytė Pupelytė ir Vilius Lizunovas.

Paskutinis šių metų MTB dviračių maratonų taurės etapas vyks Anykščiuose rugsėjo 23 dieną. Pagrindinės distancijos moterų varžybų nugalėtoja jau aiški, o vyrų varžybose E. Gudiškiui tik fatališka nesėkmė gali užkirsti kelią ketvirtą sezoną iš eilės tapti serijos nugalėtoju, tačiau kova dėl kitų vietų lauks ypač atkakli.