Tai aukščiausios vietos per visą Lietuvos ėjikų dalyvavimo Europos čempionatuose istoriją.

33-ejų metų B. Virbalytė-Dimšienė finišavo per 1 val. 27 min. 59 sek. ir pagerino Lietuvos rekordą. Iki trečiosios vietos ir bronzos medalio lietuvei pritrūko 29 sek.

22-ejų metų Ž. Vaiciukevičiūtė distanciją įveikė per 1 val. 28 min. 7 sek. ir pasiekė naują šalies jaunimo (iki 23 metų) rekordą.

Nugalėjo Europos čempionatų rekordą pagerinusi ispanė Maria Perez (1:26.36), antra finišavo čekė Anežka Drahotova (1:27.03), trečia – italė Antonella Palmisano (1:27.30).

Sportinio ėjimo moterų rezultatai

***

Moterys turėjo startuoti 10:05 val., tačiau startas dėl galimo dujų nuotėkio buvo atidėtas beveik 2 valandoms. Ryte šalia starto vietos buvo jaučiamas dujų kvapas, įtartas dujų nuotėkis, į varžybų vietą, buvo atvykę pareigūnai, kurie aiškinosi situaciją.

Galiausiai nuspręsta moterims duoti startą kartu su vyrais.