Prieš dvejus metus Londone iškovotą Europos čempionės titulą ginanti lietuvė atrankos varžybose nuotolį įveikė per 1:06,89 min. ir laimėjo ne tik ketvirtą plaukimą, bet ir visą atranką.

Kita Lietuvos atstovė 16-metė Kotryna Teterevkova kovojo penktame plaukime, kuriame susitiko akis į akį su sezono lydere ruse Julija Jefimova (1:04.98 min.). Mūsiškė finišavo per 1:09,22 min., dešimta, o galutinėje rikiuotėje užėmė 28-tą vietą.

Itin prastai startavusi 26-erių metų J. Jefimova (1:07,25 min.) bendroje įskaitoje liko trečia – už R. Meilutytės ir italės Ariannos Castiglioni (1:07,13 min.) nugarų.

Iš viso atrankos varžybose dalyvavo 48 sportininkės.

Primename, kad šeštadienio vakarą numatyti iškart du R. Meilutytės startai: 19 val. 31 min. ji varžysis moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje, o po mažiau nei valandos, 20 val. 23 min., Rūtos laukia 50 m rungties laisvuoju stiliumi finalas, į kurį ji pateko aštuntu rezultatu, bet su Lietuvos rekordu (25,04 sek.).

Bilis – pusfinalyje

Vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje šeštadienį lietuvis Simonas Bilis užėmė 10-tą vietą ir pateko į pusfinalį.

24-erių metų lietuvis distanciją įveikė lygiai per 49 sekundes.

22-ejų metų lietuvis Povilas Strazdas (50,67 sek.) liko 53-ias, o 19-metis Tomas Sungaila (50,71 sek.) – 54-tas.

Greičiausias atrankoje buvo rusas Vladislavas Grinevas (48,38 sek.).

Atrankoje varžėsi 83 plaukikai, o šeštadienį 19 val. 24 min. vyksiančiame pusfinalyje lenktyniaus 16 sportininkų.

Vyrų 200 m plaukimo peteliške atrankos varžybose 23-ejų metų lietuvis Deividas Margevičius (2 min. 1,62 sek.) buvo 28-tas ir liko už pusfinalio borto.

Greičiausiai atrankoje plaukė vengras Kristofas Milanas (1 min. 54,17 sek.). Net keturi Vengrijos plaukikai buvo tarp penkių greičiausių, bet pagal taisykles pusfinalyje galės varžytis tik du.