Olimpinėje triatlono distancijoje sportininkai plauks 1500 m, dviračiu įveiks 40 km ir nubėgs 10 km.

Sprinto nuotoliai perpus trumpesni – atletai plauks 750 m, dviračiu įveiks 20 km ir bėgs 5 km.

TRI FUN triatlono distancija skirta pradedantiesiems, kurie galbūt tik pirmąkart išbando triatloną, čia ir nuotoliai draugiški mėgėjams – plaukiama 200 m, dviračiu minana 10 km ir bėgte įveikiama 2,5 km.

Be to, atletai varžysis ir estafečių įskaitoje.

Dalyviai tvirtina, kad 2017 metais Zarasai buvo vienas iš vaizdingiausių etapų. Prieštarauti sunku: vėl startas ir finišas Zaraso ežero Didžiojoje saloje, o dviračiais triatlonininkai kilometrus skaičiuos po šmaikščiai kalvotus bei miškingus Aukštaitijos keliukus.

Varžybų pradžia – nuo 9:00 val., pirmieji startuos ilgiausios olimpinės distancijos dalyviai, 13 val. numatytas sprinto startas, o triatlono dieną Zarasuose užbaigs TRI-FUN varžybos, kurių pradžia – 15 val.

Ką reikia žinoti zarasiškiams šeštadienį? Prisiminti, kad dalyje miesto gatvių ir rajoninių kelių eismas bus ribojamas ir tuose kelių ruožuose vairuoti atsargiau.

Pagrindinėje olimpinėje distancijoje pernai Zarasuose pergalę iškovojo 2016 metų triatlono taurės bendros įskaitos nugalėtojas Tautvydas Barštys („KG-Group“). Kaunietis visą distanciją įveikė per 2 val. 6:09 min. Moterų įskaitoje pergale džiaugėsi Inga Aukselytė („TRItonas“), kuri olimpinę distanciją įveikė per 2.30:29 min.

Perpus trumpesnę sprinto distanciją pirmas įveikė Gediminas Pajėda („AplenkSave.lt“/Vilnius) – 1.06:18 val. Moterų įskaitoje ant prizininkių pakylos viršūnės lipo panevėžietė Viltė Narkūnaitė („Darna“) – 1.21:43 val.

Šiemet triatlono taurėje dominuoja praėjusių metų nugalėtojai Marijus Butrimavičius ir I. Aukselytė: jie iškovojo pergales šių metų Elektrėnų ir Tauragės etapuose.

Lietuvos triatlono taurę sudaro 7 etapai, o ketvirtajame etape sportininkai varžysis Jonavoje liepos 21-ąją. Rugpjūčio 5 d. triatlonininkus kvies Žasliai, rugpjūčio 18-ąją – Veisiejų etapas, o triatlono taurės sezono finišas numatytas Druskininkuose rugsėjo 1-ąją dieną.

Šias varžybas tiesiogiai transliuose ir DELFI TV, transliacijos pradžia šeštadienį – 9.00 val.