Pajėgiausia Lietuvos plaukikė 20-metė Rūta Meilutytė pirmadienį dalyvavo 50 metrų plaukimo krūtine atrankos varžybose.

Kaunietė nuotolį įveikė per 32,7 sek., užėmė pirmą vietą ir pateko į finalą.

Moterų 50 m plaukimo krūtine atrankos rezultatai:

1. Rūta Meilutytė (Kaunas) – 32,47 sek. (748 taškai);
2. Aušrinė Girčytė (Kauno PM) – 34,15 (643);
3. Agnė Sorokaitė (Anykščių KKSC) – 34,20 (640);
4. Nastasija Karakovskaja (Minskas, Baltarusija) – 34.61 (617);
5. Vakarė Girčytė (Kauno PM) – 34,62 (617);
6. Evita Mudėnaitė (Ignalinos PK) – 34,79 (608);
7. Paulina Augaitė (Panevėžio „Žemyna“) – 35.38 (578);
8. Erika Martišiūtė (Panevėžio „Žemyna“) – 35.59 (568).

Palyginimui, 25-erių metų rusė Julija Jefimova Prancūzijos atvirame plaukimo čempionate 50 metrų distanciją įveikė per 29,99 sek. ir iškovojo aukso medalį.

Keturi Lietuvos rinktinės nariai pateko į 100 metrų plaukimo peteliške finalą. Greičiausias buvo Tadas Duškinas (53,67 sek.), aplenkęs Daną Rapšį (54,41), Deividą Margevičių (54,72) ir Andrių Šidlauską (55,97 sek.).

Vyrų 100 m peteliške atrankos rezultatai:

1. Tadas Duškinas (Kauno PM) – 53,67 sek. (799 tšk.);
2. Danas Rapšys (Panevėžio „Žemyna“) – 54,41 (767);
3. Deividas Margevičius (Kauno sporto mokykla „Startas“) – 54,72 (754);
4. Andrius Šidlauskas (Panevėžio „Žemyna“) – 55,97 (705);
5. Benas Savičius (Kauno sporto mokykla „Startas“) – 56,99
(668);
6-7. Pijus Mackevičius (Kauno PM) – 57,01 (667);
6-7. Dennis Semakovič (Minskas, Baltarusija) – 57,01 (667);
8. Ainis Želionis (Šiaulių PM „Delfinas“) – 58,51 (617).

Dvi Lietuvos rinktinės plaukikės pateko į moterų 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankos finalą. Emilija Serapinaitė atrankoje užėmė antrą vietą (26,43 sek.), o Diana Jaruševičiūtė buvo trečią (27,01). Greičiausia šioje rungtyje buvo baltarusė Nastasija Karakovskaja (25,96).

Moterų 50 m laisvu stiliumi atrankos rezultatai:

1. Nastasija Karakovskaja (Minskas, Baltarusija) – 25,96 sek. (763 tšk.);
2. Emilija Serapinaitė (Vilniaus GTU) – 26.43 (723);
3. Diana Jaruševičiūtė (Kauno PM) – 27,01 (678);
4. Greta Pleikytė (Šiaulių PM „Delfinas“) – 27,27 (658);
5. Meda Kulbačiauskaitė (Kauno PM) – 27,47 (644);
6. Neringa Černiauskaitė (Vilniaus MSC) – 27,62 (634);
7. Ainė Povilaikytė Kauno sporto mokykla „Startas“) – 27,73 (626);
8. Justina Dilkaitė (Vilniaus MSC) – 27,78 (623).

Lietuvos rinktinės narys Gytis Stankevičius laimėjo 50 metrų plaukimo nugarą rungties atranką (25,72 sek.).

Vyrų 50 m nugaros atrankos rezultatai:

1. Gytis Stankevičius (Kauno PM) – 25,72 sek. (816 tšk.);
2. Maksimas Dzialendzikas (Minskas, Baltarusija) – 26,02 (788);
3. Deividas Grigalionis (Kauno PM) – 26,94 (710);
4. Alanas Tautkus (Šiaulių PM „Delfinas“) – 27,25 (686);
5. Pavelas Vilcanis (Ventspilis, Latvija) – 27,42 (673);
6. Eigirdas Jankauskas (Kauno PM) – 27,44 (672);
7. Jonas Sadauskas (Vilniaus MSC) – 27,48 (669);
8. Eimantas Milius (Kauno PM) – 27,52 (666).

Lietuvos rinktinės narys Povilas Strazdas buvo nepralenkiamas 400 metrų plaukimo kompleksiniu būdu atrankoje (4 min. 30,42 sek.). Artimiausią varžovą jis aplenkė net 25 sek.

Vyrų 400 m kompleksinio plaukimo atrankos rezultatai:

1. Povilas Strzadas (Vilniaus MSC) – 4 min. 30,42 sek. (733 tšk.);
2. Gedvydas Masiulis (Kauno Sporto mokykla „Startas“) – 4:55,83 (560);
3. Romanas Pokalo (Šiaulių PM „Delfinas“) – 4:56,53 (556);
4. Deividas Ivanauskas (Kauno sporto mokykla „Startas“) – 4:57,94 (548);
5. Lukas Rutkauskas (Kauno sporto mokykla „Startas“) – 5:01,22 (530);
6. Mantas Župkauskas (Vilniaus MSC) – 5:03,81 (517);
7. Vytenis Vaišvilas (Vilniaus MSC) – 5:04,68 (512);
8. Dovydas Šlevas (Kauno sporto mokykla „Startas“) – 5:06,71(502).

Finalai Alytaus baseine pirmadienį prasidės nuo 17.00 val.