Penktadienį nuo 16-os val. vyks jaunių merginų ir vaikinų, veteranų, moterų, jaunimo (iki 23-ejų metų) vaikinų ir vyrų pavienio starto lenktynės. Varžybų dalyviams teks įveikti distancijas nuo 20-ies iki 34-ių km.

Per grupines lenktynes šeštadienį ir sekmadienį dviratininkai, priklausomai nuo dalyvių grupės, 16,8 km ratą įveiks nuo keturių iki dešimties kartų, todėl varžybas stebėti atvykę žiūrovai galės ne sykį pamatyti dviratininkų kovą ir nereikės jų ilgai laukti. Jaunių merginų (67,2 km, 4 ratai) ir vaikinų (117,6 km, 7 ratai) grupinės lenktynės vyks šeštadienį nuo 14-os val., o veteranų (117,6 km ir 67,2 km), moterų (117,6 km), vyrų ir jaunimo vaikinų (168 km, 10 ratų) grupinės lenktynės – sekmadienį nuo 10-os val. Čempionato apdovanojimų ceremonija turėtų prasidėti 17.30 val.

Lietuvos dviračių plento čempionato lenktynės pirmą kartą bus transliuojamos tiesiogiai per televiziją. Sekmadienį vyksiančias veteranų ir moterų grupines lenktynes transliuos DELFI TV, o vyrų ir jaunimo vaikinų grupinės lenktynės bus rodomos per DELFI TV ir „Sport 1“ televizijos kanalą. Lenktynes ketinama filmuoti šešiomis kameromis (dvi veš motociklininkai, dvi bus pritvirtintos prie dviračių, viena bus įrengta starto ir finišo zonoje, o dar viena – šalia akmenimis grįsto kelio).

Sportininkai kiekviename rate kirs starto ir finišo liniją, kuri bus prie Gargždų kultūros centro Klaipėdos gatvėje. Šalia starto ir finišo vietos įsikurs dalis prekybininkų, „Technorama“ įkurs elektrinių dviračių ekspoziciją su bandymų trasa, bus scena su didžėjumi, po lenktynių vyks nedidelis koncertas.

Ties starto ir finišo zona varžybos bus transliuojamos gyvai per projektorių, o ant kalno, kur baigsis akmenimis grįstas kelias ir kur tikimasi žiūrovų antplūdžio, lenktynes bus galima stebėti ir LED ekrane.

Tarp pirmenybių dalyvių bus Atėnų, Pekino ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis Ignatas Konovalovas (FDJ), Londono olimpinių žaidynių dalyvis Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“), broliai Evaldas („Delko Marseille Provence KTM“) ir Paulius („Staki-Technorama“) Šiškevičiai, Gediminas Kaupas („Staki-Technorama“).

Šalies čempionate po penkerių metų pertraukos dalyvaus Italijos komandai „Aromitalia Vaiano“ atstovaujanti triskart Lietuvos grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė Daiva Tušlaitė („Ale Cipollini“).

Pernai Ignalinoje šalies čempionato pavienio starto lenktynes laimėjo neseniai dviratininkės karjerą baigusi Aušrinė Trebaitė ir I. Konovalovas, o grupinėse lenktynėse triumfavo D. Tušlaitė ir Ramūnas Navardauskas.