Penktasis „Citadele Kauno maratonas“ šiemet kviečia visus kauniečius ir miesto svečius į trijų dienų šventę. Jau šiandien „Žalgirio arenoje“ prasideda renginio sporto mugė bei atviri pokalbiai ir seminarai su olimpiečiais, fotografais, verslininkais ir keliautojais. Pagrindinis bėgimo renginys – sekmadienį.

„Tęsiame prieš metus pradėtą EXPO tradiciją. Šiemet ją rengiame dvi dienas. Penktadienį ir šeštadienį. Renginio metu bėgikai gali ne tik atsiimti savo dalyvio numerius, užsiregistruoti, to internetu nespėję padaryti gyventojai, bet ir apsilankyti dėmesio vertuose seminaruose. Sekmadienį į gatves pasileis apie 5 tūkstančius bėgikų, išsiaiškinsime naują Lietuvos maratono čempioną ir renginio nugalėtojus“, - pasakojo renginio organizatorius Regimantas Tarasevičius.

Penktadienį rengiama EXPO duris atveria 16 valandą ir vyks iki 21 valandos. Šeštadienį veiksmas vyks nuo 11 iki 16 val. Skaičiuojama, kad per šį laiką įvyks 7 susitikimai su įdomiais pašnekovais bei 2 treniruotės.

Penktadienis – sporto diena

Penktadienis skirtas daugiau sporto ir bėgimo entuziastams. Dienos programą 17 val. pradės „Citadele“ banko Kauno filialo valdytojas Mindaugas Bičkauskas. Po jo bėgimo ir sporto entuziastų dėmesį prikaustys podiatrijos specialistas Vilmantas Aušra. Jis papasakos kokie bėgiko raumenys turi būti labiausiai treniruoti ir kodėl.

18 valandą apie ištvermę, kurios reikalauja svajonių įgyvendinimas diskutuos olimpietė maratonininkė, „Kauno maratono klubo“ sportininkė Rasa Drazdausakitė, daugiakovininkė Austra Skujytė bei dziudo imtynininkas Marius Paškevičius.

Po jų sceną užims maratonininkė, nors ir įvykdžiusi maratono olimpinį normatyvą, bet likusi už startinio trejeto ribų, Monika Juodeškaitė. Sportininkė šį pavasarį keletą mėnesių praleido Tanzanijoje anglų kalbos mokindama vietinius vaikus. Ji papasakos ne tik apie patirtį, bet ir sportą Jungtinių Amerikos Valstijų universitetuose, kur prieš metus baigė magistro studijas.

Penktadienio programą užbaigs treniruotė su „IevaGym“ trenere. Visus pasiruošusius priešpaskutinės dienos mankštai organizatoriai kviečia ateiti pasiruošusius ir su sportine apranga.

Šeštadienį – nuotykiai ir neįprastos istorijos

Apie tai, kad į sportą reikia žiūrėti kaip į gyvenimiškos higienos dalį papasakos „Neregėta Lietuva“ autorius Marius Jovaiša. Aktyvus verslininkas, įveikęs ne vieną bėgimą papasakos, kaip jam pavyko prisijaukinti sportą ir motyvuoti save. M. Jovaiša savo pristatymą pradės 12 valandą.

Kitas pasakojimas bus itin karštas. Vos prieš savaitė pirmuoju lietuviu, įveikusiu Everesto maratoną, tapęs keliautojas Tadas Jeršovas atskleis, iš kur semiasi energijos ir kaip sunku yra bėgti kelių kilometrų aukštyje.

14 valandą susirinks trys puikiai apie ištvermę išmanantys ultra ilgų distancijų bėgikai: Vaidas Žlabys, Viktorija Tomaševičienė ir Aleksandras Sorokinas. Šie sportininkai, nubėgantys daugiau nei 100 ar net 200 kilometrų bėgikai atskleis, kuo skiriasi maratono bėgimas nuo dar ilgesnių distancijų.

Foto mėgėjų dėmesio laukia fotografo Vytauto Dranginio, užfiksavusio ir mums perdavusio Dakaro ralio bei kitų įspūdingų renginių vaizdus išgyvenimai. Jis atskleis, kaip fotografuojant bėgimo renginius su 15 kilogramų įranga pats įveikia kartais ir 30 kilometrų.

EXPO antrąją dieną užbaigs olimpietis, šiemet Pasaulio čempionatui besiruošiantis Remigijus Kančys ir projektas „Olimpinės svajonės link“. Jis pasidalins paskutinės dienos patarimais bei pakvies visus pasimankštinti kartu.

Sekmadienį – bėgimas ir kovos vardan titulų

Visgi pagrindinis renginys vyks sekmadienį Kauno Senamiestyje. Planuojama, kad čia susirinks apie 5 tūkst. dalyvių, kurie gali rinktis iš 5 distancijų: maratono, pusmaratonio, 10; 5 bei 1,5 kilometrų. Organizatoriai džiaugiasi, kad šiemet kaip niekad buvo sulaukta daug užsieniečių dėmesio.

„Prieš metus renginyje dalyvavo apie 200 bėgikų iš užsienio. Šiemet į renginį užsiregistravo jau apie 450 užsieniečių. Į penktąjį „Citadele Kauno maratonas“ renginį atvyksta kelios didelės kaimyninių šalių komandos. Taip pat užsiregistravo ir Lietuvoje dislokuoti užsienio kariai. Laukiame ir kelių dešimčių turistų grupės iš Izraelio. Jie bėgs 5 kilometrus ir į renginį žiūri kaip į galimybę pamatyti miestą, kultūrą“, – pasakojo R. Tarasevičius.

Renginio metu paaiškės ir Lietuvos maratono čempionas. Taip pat bus apdovanojamos įvairios komandos. Pagal nubėgtų kilometrų skaičių bus apdovanota daugiausia kilometrų nubėgusi politinė partija, universitetas ar kolegija, mokykla ir komanda.

Penktojo renginio proga organizatoriai pristatė ir naujovę – nuotolinius bėgimus, negalintiems sugrįžti į Kauną. Tokie bėgimai vyks daugiau nei 15 pasaulio miestų. Nuo Sidnėjaus, Beiruto, Paryžiaus iki San Francisko. Šiuose bėgimuose renginio dieną dalyvaus apie 250 žmonių.

Daugiau informacijos – http://www.kaunasmarathon.lt/.