Simboliška, kad Lietuvos triatlono taurės sezoną pergale pradėjo tas, kuris triumfavo pernai paskutiniame taurės etape Druskininkuose.

Taip, kalba eina apie 43-erių Martyną Tinfavičių: olimpinę distanciją atletas įveikė per 2 val. 02:13 min. Jūros upėje vykusioje plaukimo rungtyje įgyta persvara tapo lemtinga pakeliui į pergalę. Buvęs plaukikas 1500 m įveikė per 20:56 min. ir prieš pagrindinius konkurentus įgijo daugiau nei 6 minučių persvarą.

Geriausią laiką dviračių rungtyje pasiekęs Marijus Butrimavičius prieš bėgimą rikiavosi antroje vietoje, tačiau jos išsaugoti nepavyko. Puikų tempą bėgimo rungtyje diktavęs Tautvydas Barštys aplenkė Marijų ir iškovojo antrą vietą. Bendras Tautvydo rezultatas – 2 val. 3:51 min.

Trečią vietą užėmęs Marijus nuo Tautvydo atsiliko vos 24 sek. (2.04:15 val.).

Tokie rezultatai byloja apie per žiemą vyrukų atliktus solidžius „namų darbus“. Žinoma, trasa trasai nelygi, galutinis rezultatas priklauso ir nuo tranzito zonų išdėstymo, atstumų nuo jų iki rungties starto.

Tačiau faktas tas, kad jei pernai olimpinėje distancijoje 2 val. 5 min. rezultatas bet kuriame etape būtų garantavęs pergalę, šiemet Tauragėje su tokiu laiku atletai pretendavo į atminimo medalius.

„Trasa tikrai greita, trumpos tranzito zonos, papildomai susitaupė kelios sekundės. Tad po minutę, kitą visų rezultatai tapo geresni. Be to, visi tikrai patobulėjo, matosi, kas žiemą laiko veltui nešvaistė“, – po varžybų teigė pirmojo etapo nugalėtojas M. Tinfavičius.

„Įspūdis apie renginį geras, matosi, kad organizatoriai tikrai stengėsi. Tik vienintelis nemalonus, nuotaiką sugadinęs dalykas – tai dviračių trasoje įvykęs incidentas, kai džipas nepaisė įspėjamųjų ženklų, įvažiavo į dviračių trasą ir kliudė dviratininką. Laimei, sugadintas tik dviratis, o atletas atsipirko sumušimais. Šis perspėjimas visus dar labiau sutelks siekiant sportininkų saugumo trasose. Žmonių mentaliteto nepakeisime, nes vairuotojai patys tvoras gali patraukti, savanorį pastumti.

Saugumas nuo visų priklauso, tiek nuo organizatorių, tiek ir nuo dalyvių, kurie trasoje neturi prarasti budrumo“, – kalbėjo M. Tinfavičius.

Debiutantės pergalė

Moterų įskaitoje dramų ir įtampos taip pat netrūko, ypač pirmoje varžybų pusėje.

Pergalę iškovojo Inga Aukselytė: šį sezoną į triatlono bendruomenę drąsiai įsiveržusi atletė triumfavo pasiekusi išties labai solidų rezultatą – 2.25:09 val.

Geras klausimas, ar praėjusių metų LTT bendros įskaitos nugalėtoja, pasaulio dvigubo ultratriatlono vicečempionė Alina Ranceva būtų palaikiusi Ingos diktuotą tempą. Pernai A. Ranceva iš keturių dalyvautų etapų niekada nefinišavo greičiau nei per 2 val. 30 min.

Tiesa, I. Aukselytė po plaukimo rungties (31:39 min.) iš vandens išlipo užimdama trečią poziciją, ją penkiomis minutėmis lenkė Inga Paplauskė, kuri 1500 m nuplaukė per 26:29 min., bei Giedrė Ambrazevičiūtė (28:25 min.).

Tačiau dviračių rungtyje I. Aukselytė ištirpdė varžovių pranašumą ir dar susikrovė beveik 5 minučių atsargą. Bėgimo rungtyje lyderės nebesikeitė ir I. Aukselytė iškovojo debiutinę pirmąją triatlono pergalę savo karjeroje.

I. Paplauskė nuo jos atsiliko kiek daugiau nei 6 minutėmis – 2.31:15 val. Trečią vietą užėmė vilnietė G. Ambrazevičiūtė – 2.33:28 val. Prie šios moterų lyderių trijulės ateityje turėtų prisijungti pirmąjį triatlono taurės etapą praleidusi Alina Ranceva, kuri su savo auklėtiniais varžėsi Daugpilyje vykusiame Baltijos šalių dualono čempionate.

„Triatlono taurėje, olimpinėje distancijoje dalyvavau pirmą kartą, o pirmosios mintys apie triatloną atėjo Vaidui Rimkui padedant praeitą rudenį. Žinojau, kad mano stipriausia pusė yra dviratis, o silpniausia – plaukimas atvirame vandenyje. Baseine plaukiu neblogai, o štai atvirame reikia rimtų treniruočių, kurioms nelabai turėjau laiko ir galimybių, nes ruošiausi kitoms dviračių varžyboms.

Tai ir lėmė, kad atsilikimą paverčiau į pranašumą dviračių rungtyje ir užtvirtinau bėgime. Įspūdžių po pirmo etapo daug, minčių irgi, šiai minutei džiaugiuosi poilsiu. Norėčiau paraginti olimpinėje distancjoje ir apskritai triatlone dalyvauti daugiau merginų ir moterų, kadangi nors įveikti tris skirtingas rungtis ir nėra lengva, tačiau viską baigus apima euforija ir pasididžiavimas savimi“, – ragino Tauragėje triumfavusi I. Aukselytė.

Sprinto rungtyje pergalę pasiekė triatlono klubo „Darna“ atletas, panevėžietis Tadas Cesevičius, trenerio Broniaus Kraujelio auklėtinis nuotolį įveikė per 1 val. 6:44 min. Antrą vietą užėmė Andrius Dapkevičius („Šviesos kariai“) – 1 val. 7 min., trečias liko Žilvinas Grigaitis (Marijampolė) – 1 val. 8:28 min.

Moterų įskaitoje sprinto distancijoje pergalę iškovojo Viltė Narkūnaitė („Darna“, 1.18:12 val.), antrą vietą bendroje įskaitoje užėmė vilnietė Polina Čachovskaja (1.23:15 val.), trečia – Milda Šmitaitė (1.24:25 val.).

„TRI-FUN“ rungtyje pergale džiaugėsi klubo „Darna“ atstovė 13-metė Beatričė Vinciūnaitė, tenerio B. Kraujelio auklėtinė pasiekė absoliučiai geriausią šios distancijos rezultatą – 34:44 min.

Vyrų gretose pirmas finišavo vilnietis Robertas Zaicevas – 35:44 min.

Šiemet taurės įskaitą sudaro penki etapai penkiuose dėmesio vertuose Lietuvos kampeliuose, o antrasis triatlono bendruomenę kvies į Zarasus birželio 17 dieną. LTT nugalėtojo vardą gina kaunietis Tautvydas Barštys ir panevėžietė Alina Ranceva.