„Šiuo metu pagrindinis tarybos uždavinys yra užtikrinti, kad naujas Kūno kultūros ir sporto įstatymas sukurtų tinkamą bazę Lietuvos profesionaliojo ir visuomeninio sporto vystymui. Svarbiausia mūsų užduotis yra sporto vystymo strategija, o įstatyminė aplinka yra labai svarbus jos faktorius. Dabar Seime svarstoma ankstesnės Vyriausybės pateikta Sporto įstatymo redakcija tikrai nėra tinkamai parengta ir ją priėmus, sportui būtų daugiau žalos nei naudos“, - pabrėžė S. Galadauskas.

Taryboje buvusį Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidentą Vytautą Kvietkauską pakeitė naujas LPOK vadovas Mindaugas Bilius.

Posėdžio metu svarbiausių Lietuvos sporto organizacijų prezidentai aptarė pastarojo meto Lietuvos sporto aktualijas, prasidėjusias sporto reformas ir Kūno kultūros ir sporto įstatymo projekto rengimo eigą Seimo sudarytoje darbo grupėje ir svarstymą Seime.

Taip pat LTOK prezidentė pristatė Lietuvos sportininkų rengimo sistemos reformos galimybes, pateikė savo viziją, kaip ateityje turėtų veikti ir kokias funkcijas turėtų prisiimti pagrindinės už sportą Lietuvoje atsakingos organizacijos – Kūno kultūros ir sporto departamentas, LTOK, Lietuvos sporto federacijų sąjunga ir Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas.

2015 metų kovo 17 d. įsteigta Lietuvos sporto prezidentų taryba atstovauja devynioms skėtines sporto organizacijas, kurios vienija beveik visas Lietuvos visuomenines sporto institucijas - LTOK, LPOK, asociaciją „Sportas visiems“, Lietuvos sporto federacijų sąjungą, Lietuvos studentų sporto asociaciją, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociaciją, Lietuvos savivaldybių sporto mokymų įstaigų vadovų asociaciją, Lietuvos sporto meistrų asociaciją ir Lietuvos aeroklubą.