Balandžio 1-ą LFF stadione Vilniuje „Iron Wolves“ pradėjo „Monte Clark Cup“ varžybas namų pergale 35-18 prieš Kaliningrado „Amber Hawks“ ekipą, o antram mačui lietuvių laukė Tartu „Titans“ iššūkis Estijoje. Rungtynių rezultatas buvo permainingas kaip ir oro sąlygos.

Balandžio 22-ą vidurdienį startavusios dvikovos pradžia atrodė ideali lietuviams. Jau pirmomis minutėmis priešininkų įžaidėjo Ingemaro Kuunerio perdavimą perėmė lietuvių galinis gynėjas Vytautas Eiva, kuris sugebėjo jį nunešti iki pat oponentų galinės zonos ir pelnė pirmą komandos istorijoje gynybinį prispaudimą (angl. k. touchdown). Po taiklaus Nuno DaSilva spyrio realizuojant papildomą tašką „Iron Wolves“ išsiveržė į priekį 7:0.

Deja, tai buvo vienintelės geros naujienos pirmoje rungtynių pusėje, o varžovai netruko perimti iniciatyvą. Prie to smarkiai prisidėjo vilniečių puolimo klaidos, o ypač netikslūs kamuolio įvedimai į žaidimą iš linijos. Po vieno jų oponentai perėmė kamuolį ir prispaudę jį „Iron Wolves“ galinėje zonoje sušvelnino rezultatą iki minimumo.

Vėliau sekė dar dvi panašios klaidos, kai iš atakos linijos perduodamas kamuolys skriejo už aikštės ir oponentams buvo paskirti 4 taškai už 2 lietuvių apsidraudimus (angl. k. safety). O rezultatą dar labiau padidino mūsų komandos įžaidėjo Stanislavo Maksimovo klaida, kai išsprūdus kamuoliui galinėje zonoje jį vėl perėmė ir prispaudė „Titans“ žaidėjai. Tad pirmas kėlinys baigėsi estams pirmaujant 16:7.

Atsitiesti po nokdauno antroje rungtynių pusėje nepavyko. Nepadėjo ir nuolat besikeičiančios oro sąlygos, kai ką tik švietusią saulę pakeitė stiprus lietus, netrukus prasidėjo pūga, o rungtynių pabaigoje aikštelę padengė rūkas.

Lietuvių puolimas strigo ir toliau, neatlaikė ir pirmame kėlinyje puikiai veikusi gynyba, o priešininkų pasirinkta tolimų perdavimų taktika pasiteisino ir jie pelnė net keturis prispaudimus be atsako, padidindami persvarą iki triuškinančios 40:7.

Vilniečių ekipai rezultatą sušvelninti pavyko tik pačioje rungtynių pabaigoje, kai aikštėje pasirodęs antras lietuvių įžaidėjas Marius Žaganevičius pasiuntė taiklų perdavimą gaudytojui Tomui Kačinskui ir ryškiausia „Iron Wolves“ puolimo žvaigždė sėkmingai įnešė jį į oponentų galinę zoną. Mačas baigėsi šeimininkų pergale rezultatu 40:14.

Po pralaimėjimo Vilniaus „Iron Wolves“ nusileido į trečią vietą „Monte Clark Cup“ A grupėje, praleisdami į priekį taip pat pergalę ir pralaimėjimą sąskaitoje turinčius „Titans“ ir dusyk laimėjusius turnyro favoritus Minsko „Zubrs“. Grupės apačioje rikiuojasi lietuvių pirmame mače įveikti Kaliningrado „Amber Hawks“ ir Vitebsko „Lynxes“ ekipa. Tiesa, šios dvi komandos kol kas žaidė tik po vieną kartą.

„Monte Clark Cup“ yra dešimties komandų iš penkių valstybių tarptautinis turnyras, kurio nugalėtojai paaiškės rudenį. Vilnius „Iron Wolves“ trečias turnyro rungtynes žais birželio pradžioje Minske prieš „Zubrs“ ekipą, o birželio antroje pusėje Vilniuje įvyks paskutinis grupių etapo mačas prie Vitebsko „Lynxes“.