Jame LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pranešė apie gautą oficialų Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) kvietimą dalyvauti XXIII žiemos olimpinėse žaidynėse, kurios vyks 2018 metų vasario 9-25 dienomis Pjongčange (Pietų Korėja). Vykdomojo komiteto nariai kvietimui pritarė, o LTOK prezidentė pasirašė sutikimą dalyvauti žaidynėse.

LTOK viceprezidentė Lilija Vanagienė ir misijos Erzurume (Turkija) vadovė Vida Vencienė pristatė Lietuvos jaunimo rinktinės rezultatus, pasiektus XIII Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje.
L. Vanagienė teigė, kad žiemos sporto atstovams galimybė dalyvauti jaunimo olimpiniuose festivaliuose yra labai svarbi, daugeliui tai yra pirmi rimti išbandymai ir pirmi tarptautiniai startai. Buvusių jaunimo olimpinių festivalių dalyviai šiuo metu gina savo sporto šakų garbę Europos ir pasaulio čempionatuose.

L. Vanagienė pasidžiaugė, kad Lietuva pagal mūsų sportininkų festivalyje pasiektus rezultatus aplenkė kaimynines šalis.

Misijos vadovė V. Vencienė kalbėjo, kad mūsų delegacijai dalyvavimas festivalyje buvo tikrai sėkmingas, pasiteisino ir jaunojo ambasadoriaus pozicija. Snieglentininkas Aras Arlauskas daug padėjo delegacijai, jis yra dalyvavęs Lilehamerio jaunimo olimpinėse žaidynėse, tad turėjo vertingos patirties.

„Finansavimas ir sąlygos rinktinės pasiruošimui šį kartą buvo tikrai geros, jei tai tęsis ir toliau, atvešime dar ne vieną medalį“, - žadėjo V. Vencienė.

LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė pranešė apie dalyvavimą Europos olimpinių komitetų vykdomojo komiteto posėdyje sausio 25-26 d. Lozanoje (Šveicarija). Jame dėl saugumo Turkijoje padėties buvo svarstomas Europos olimpinio festivalio likimas. Išklausius organizatorių pateiktą informaciją apie pasiruošimą festivaliui, renginio nuspręsta neatšaukti.

Prezidentė taip pat pažymėjo, kad posėdyje dalyvavęs Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Tomas Bachas akcentavo, kad TOK sporto šakų federacijoms rekomenduoja neorganizuoti didelių tarptautinių sporto renginių Rusijoje, kol nebus išspręstos sisteminės dopingo problemos šioje šalyje.

LTOK olimpinio sporto direktorius Einius Petkus pasakojo apie dalyvavimą XXIII žiemos olimpinių žaidynių misijos vadovų seminare Pjongčange, kuris vyko sausio 30 – vasario 4 dienomis. E. Petkaus teigimu, 2018 metų Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse pirmą kartą medalių komplektų skaičius perkops 100.

Lietuvos biatlono, slidinėjimo ir kalnų slidinėjimo atstovai gyvens olimpiniame kaimelyje Pjongčange, o dailiojo ir greitojo čiuožimo atstovai olimpiniame kaimelyje Gnageunge.

E. Petkus įvardino ir laukiančius iššūkius. Didžiausias jų – sportininkams teks įveikti itin ilgą ir varginančią kelionę, nes skrydis iš Europos trunka 9-10 val., kelionė iš Seulo iki Pjongčango dar 4 val., tad visa kelionė gali trukti 20 ir daugiau valandų.

UAB „Olifėja“ generalinis direktorius Antanas Muraška pristatė įmonės 2016 metų veiklos ataskaitą. 2016 metais pasiektas 5 proc. pardavimų augimas ir 5 mln. neaudituotas pelnas. Iki gegužės 1 d. audituota finansinė atskaitomybė bus paskelbta spaudoje. 2017 metais UAB „Olifėja“ planuoja 6 proc. pardavimų augimą.

Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Vitalijus Vasiliauskas pasidžiaugė sėkmingai surengtu, tarptautiniu renginiu tapusiu LTeam olimpiniu žiemos festivaliu Druskininkuose. Festivalyje pasiektas rekordinis dalyvių skaičius (apie 6 tūkst.), rekordinis rungčių skaičius (23), Lietuvos mokyklų žaidynių festivalio finaluose dalyvavo apie 1000 vaikų. Sėkmingai pravesti ir „Olimpinės kartos“ seminarai, skirti būsimiesiems sporto žurnalistams, vadybininkams ir fotografams.

LTOK olimpinio sporto direktorius E. Petkus pristatė 2017 metų LTOK lėšų paskirstymo kriterijus, kurių viso yra penki, atsižvelgiant į kiekvienos sporto šakos atstovų pasiektus rezultatus Olimpinėse žaidynėse, Europos ir pasaulio čempionatuose.

Taip pat atliktos korekcijos Tokijo olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų – Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų ir olimpinės pamainos sportininkų sąraše. Imtynininkas Mindaugas Mizgaitis iš sąrašo išbrauktas, kaip baigęs karjerą, taip pat išbrauktas lengavaatlečio Domanto Poškos treneris Jurdanas Radžius. Į sąrašą įtraukti imtynininkai Giedrė Blekaitytė, Darius Venckaitis ir Domantas Pauliuščenka.

Po Vykdomojo komiteto posėdžio LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė įteikė apdovanojimus neseniai jubiliejines sukaktis minėjusiems olimpiniam sąjūdžiui nusipelniusiems žmonėms. Apdovanojimai įteikti buvusiam Lietuvos plaukimo federacijos prezidentui Tomui Kučinskui, ilgamečiui Vilniaus futbolo mokyklos direktoriui Kęstučiui Pakniui, Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ direktoriui Algiui Pušinaičiui ir sportinio ėjimo treneriui Jonui Juozaičiui.

LTOK apdovanojo sportui nusipelnusius žmones
Foto: LTOK