50 m plaukimo krūtine finale R. Meilutytė nuotolį įveikė per 30,87 sek. ir artimiausią varžovę iš Danijos Fanny Lecluyse lenkė net 0,72 sek.

Lietuvė iškovotų medalių kraitį papildė ir bronzos medaliu. Plaukikė 50 m laisvu stiliumi rungties finale distanciją įveikė per 25,80 sek. ir užėmė trečiąją vietą.

Pirmąją vietą laimėjo Emma Gage iš Didžiosios Britanijos (25,75), o jos tautietė britė Marie Wattel liko antra (25,76).

Sekmadienį sidabro medaliais ir bronza pasidabino Danas Rapšys. Panevėžietis antrąją vietą užėmė 200 m plaukimo nugara varžybose. Nuotolį plaukikas įveikė per 1 min. 58,39 sek. Pirmoji vieta atiteko rusui Jevgenijui Rylovui (1:57,41 min.).

Tas pats Rusijos plaukikas lietuviui sutrukdė laimėti auksą ir 50 m plaukimo nugara rungtyje. Finale D. Rapšys nuotolį įveikė per 25,66 sek. Rusijos plaukiko rezultatas – 25,12 sek.

100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje D. Rapšys nuotolį įveikė per 50,19 sek. ir užėmė 3-ią vietą. Pirmas finišavo Pieteris Timmersas – 49,64 sek., antras liko ukrainietis Sergejus Ševcovas – 49,93 sek.

Sėkmingą lietuvių pasirodymą pratęsė ir panevėžietis Andrius Šidlauskas. Jis 100 m plaukimo krūtine rungtyje nuotolį įveikė per 1 min. 0,34 sek., pagerino asmeninį rekordą ir iškovojo aukso medalį. Šis rezultatas garantavo ne tik pirmąją poziciją, bet ir vietą pasaulio plaukimo čempionate, nes A. Šidlauskas įvykdė planetos pirmenybių A normatyvą.

Primename, kad šeštadienį R. Meilutytė triumfavo 100 metrų plaukimo krūtine finale. Distanciją lietuvė įveikė 1 min. 7,03 sek. ir iškovojo aukso medalį, įvykdydama pasaulio čempionato A normatyvą (1 min. 07,58 sek.).

Pirmąją varžybų dieną Lietuvos plaukikai iškovojo net tris aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos medalius.

R. Meilutytė, D. Rapšys ir A. Šidlauskas iškovojo aukso medalius. Sidabrą pridėjo D. Rapšys, bronzą – A. Šidlauskas.

Kitų lietuvių sekmadienio rezultatai

Paulius Martinkėnas (2.09,93) laimėjo 200 m plaukimo nugara rungties B finalą ir galutinėje įskaitoje liko devintas. Jis 50 m plaukimo nugara B finale liko šeštas (27,89 sek.; 14 vieta galutinėje įskaitoje).

Vyrų 50 m plaukimo peteliške finale Deividas Margevičius (24,56 sek.) finišavo septintas, o Darijus Astrauskas (25,52 sek.) buvo septintas B finale ir galutinėje įskaitoje užėmė 15-ąją vietą.

200 m plaukimo peteliške finale D. Margevičius (2.03,49) finišavo šeštas.

Beatričė Kanapienytė (1.03,46) laimėjo moterų 100 m plaukimo peteliške B finalą (9 vieta galutinėje įskaitoje), o Dominyka Rapšytė (1.04,26) buvo penkta (13 vieta).

Moterų 200 m plaukimo krūtine B finale lietuvė Agnė Seleikaitė (2.44,09) finišavo trečia (11 vieta). Ji 50 m plaukimo krūtine finale (32,86 sek.) finale finišavo septinta.

***

Tai – pirmosios šio sezono varžybos 50 m baseine. Pernai „Flanders Speedo Cup“ varžėsi penki šalies sportininkai – D. Rapšys, A. Šidlauskas, D. Margevičius, D. Astrauskas ir Povilas Strazdas.

Jie parsivežė 4 aukso ir 2 sidabro medalius. Varžybos buvo itin sėkmingos D. Rapšiui: jis ne tik pasiekė naują Lietuvos rekordą 200 m nugara rungtyje, bet ir įvykdė Olimpinį ,,A" normatyvą.

Primename, kad po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių R. Meilutytė kurį laiką ilsėjosi, vėliau išsiskyrė jos ir ilgamečio trenerio Jono Ruddo keliai, o vienintelės varžybos, kuriose dalyvavo 19-metė sportininkė – tai Lietuvos plaukimo čempionatas Anykščiuose, kuriame plaukikė iškovojo tris aukso medalius.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (67)