200 metrų plaukimo peteliške atrankoje 17-metė Beatričė Kanapienytė nuotolį įveikė per 2 min. 16,52 sek., 0,53 sek. pagerino jai pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą. Tačiau bendroje įskaitoje mūsiškė užėmė tik 22-ą vietą.

Šios rungties pasaulio čempione tapo tituluota vengrė Katinka Hosszu. Finale jos laikas - 2 min. 2,15 sek.

200 metrų palaukimo laisvu stiliumi atrankoje dalyvavo du lietuviai. 21-erių metų Danas Rapšys nuotolyje sugaišo 1 min. 45,19 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 18-ą vietą.

23-ejų metų Simonas Bilis distanciją įveikė per 1 min. 45,81 sek., pagerino savo asmeninį rekordą, o bendroje klasifikacijoje liko 28-as tarp 106-ių dalyvių. Į finalą pateko aštuoni sportininkai.

Pasaulio čempionu tapo korėjietis Taehwanas Parkas. Jis finale finišavo per 1 min. 41,03 sek. ir pagerino čempionatų ir Azijos rekordus. Sidabro medalis atiteko Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovui Chadui le Closui (1.41,65), o bronzos rusui Aleksandrui Krasnychui (1.41,95).

21-erių metų Deividas Margevičius 100 metrų peteliške distanciją įveikė per 54,96 sek., pagerino asmeninį rekordą, o bendroje įskaitoje užėmė 20-ą vietą. Iki pusfinalio, kuriame varžėsi 16 plaukikų, jam pritrūko 0,4 sek. Šioje rungtyje startavo 88 plaukikai.

Moterų estafetėje 4 po 50 metrų kompleksiniu būdu finale triumfavo JAV rinktinė. JAV plaukikės finišavo per 1 min. 43,27 sek. ir 0,77 sek. pagerino nuo 2014 metų Danijos komandai priklaususį planetos rekordą.

Moterų 50 metrų plaukimo krūtine rungties finale nugalėjo amerikietė Lilly King (28,92 sek.). Antrą vietą užėmė jamaikietė Alia Atkinson (29,11 sek.), o trečią amerikietė Molly Hannis (29,58 sek.). Šios rungties pasaulio čempionatų rekordas priklauso lietuvei Rūtai Meilutytei (28,81 sek.).

Antradienį vykusiose varžybose du lietuviai pateko į pusfinalius. D. Rapšys užėmė 12-ą vietą 100 metrų nugara rungtyje, o Giedrius Titenis buvo 16-as plaukdamas 100 metrų krūtine. Andrius Šidlauskas 100 metrų krūtine rungtyje liko 20-as, D. Margevičius plaukdamas 200 m peteliške buvo 26-as, o Lietuvos rekordą pagerinusi Ugnė Mažutaitytė (59,76 sek.) užėmė 27-ą vietą 100 metrų plaukimo nugara rungtyje.

Pajėgiausia Lietuvos plaukikė R. Meilutytė šiame čempionate Kanadoje nedalyvauja. 2016 metų planetos pirmenybėse 25 metrų baseine startuoja 8 Lietuvos plaukikai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)