„Pagrindinis tikslas, kad komanda pajaustų rungtynių skonį ir galėtumėm patikrinti kaip teoriją, kurią diegėme treniruotėse, veikia aikštėje. Tam pasirinkta pajėgi kaimyninės valstybės rinktinė.“

Rungtynes su puikiai pažįstama Baltarusijos komanda Lietuvos rinktinė pradėjo kiek susikausčiusi, tačiau jau prabėgus kelioms minutėms pirmąjį įvartį į Baltarusijos vartus pelnė Daiva Aleksandravičiūtė. Būtent jos ir Marijos Gedroit dėka prabėgus 7 pirmojo kėlinio minutėms Lietuva pirmavo rezultatu 4:3. Nuo greitų baltarusių atakų neapsigynusi Lietuvos komanda šiek tiek paleido įvykių kontrolę aikštėje ir leido varžovėms išsiveržti į priekį (6:8), tačiau du greiti ir tikslūs Audingos Kniubaitės šūviai įpusėjus pirmajam rungtynių kėliniui lygino rezultatą (8:8). Vis dėlto pirmąją rungtynių pusę sėkmingiau užbaigė šeimininkės, kurios ilsėtis išėjo turėdamos 2 įvarčių pranašumą (13:15).

Antrame rungtynių kėlinyje drausmingai rungtyniavę varžovės sugebėjo geriau sužaisti kelių minučių atkarpą ir susikrovė 6 įvarčių pranašumą (16:22). Net ir po tokio šalto dušo kėlinio pradžioje, mūsų rinktinė nesiruošė sudėti ginklų. Laimos Bernatavičiūtės pastangomis skirtumą pavyko sumažinti iki dviejų – 21:23. Tiesa, tai buvo viskas, ką šį vakarą pavyko pasiekti mūsų nacionalinei komandai. Baltarusės išnaudojo įgytą kiekybinį pranašumą ir padidinę savo persvarą laimėjo 31:25.

Naudingiausios žaidėjos prizą mūsų rinktinėje gavo Marija Gedroit, kurios sąskaitoje – 4 įvarčiai, po tris įvarčius komandoje pelnė keturios žaidėjos: Živilė Jurgutytė, Laima Bernatavičiūtė, Daiva Aleksandravičiūtė bei Audinga Kniubaitė.

Vyriausiasis komandos treneris Bo Miltonas Andersenas po rungtynių teigė: „Pamatėme savo problemas, kurias reikia greitai spręsti. Turime greičiau grįžti į gynybą po savo atakų. Dažnai priimdavome per greitus sprendimus ir puolime – karščiavomės. Bet kokiu atveju galima pasidžiaugti mūsų gynyba. Daugumą įvarčių praleidome mažumoje arba greitų atakų metu, tačiau mūsų pozicinė gynyba veikė gana užtikrintai. Taip pat esu patenkintas mūsų vartininkių pasirodymu, jos šiandien pasirodė itin užtikrintai.“

Tuo metu komandos kapitonė Marija Gedroit tikino, kad: „Mes pamatėme, ką turėtumėme pagerinti savo žaidime. Turime greičiau grįžti į gynybą. Gerai, kad dar turime laiko tobulinti savo žaidimą.“

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)