15-ąjį kartą surengtame turnyre pirmąsias vietas užėmė Kristupas Šleiva (svorio kategorija iki 66 kg), Martynas Nemsevičius (85 kg) ir Mantas Knystautas (130 kg).

Sidabro medaliai įteikti Pauliui Galkinui (75 kg) ir Romui Fridrikui (98 kg), o trečiąsias vietas užėmė Erikas Bizunovičius (98 kg) ir Titas Kerševičius (75 kg).

Turnyre puikiai pasirodė panevėžietis K. Šleiva ir klaipėdietis M. Knystautas – jų pranašumas prieš varžovus buvo akivaizdus.

Čempiono titulą iškovojęs M. Nemsevičius taip pat nusipelnė specialistų pagyrimų. Prieš kelis metus iš sostinės į gimtąjį Panevėžį grįžęs atletas po ilgos pertraukos stebina savo galimybėmis.

„Jis gimęs būti imtynininku ir visuomet laukiamas rinktinėje. Gamta jam davė jėgos, o Dievas nepagailėjo talento“, – apie savo buvusį auklėtinį kalbėjo treneris Olegas Antoščenkovas.

Kitam auklėtiniui, R. Fridrikui, treneris turėjo rimtų priekaištų.

„Po Romo dvikovos su baltarusiu Jegoru Jaskovecu nusvyra rankos. Žmogus aria, pirmauja ir lengvabūdiškais sprendimais išmėto taškus“, – teigė O. Antoščenkovas.

Tuo tarpu E. Bizunovičiaus bronzos medalis buvo netikėta ir maloni žinia sostinės imtynių gerbėjams. Vilnietis yra patyręs laisvųjų imtynių meistras, tačiau sugebėjo deramai persikvalifikuoti į graikų-romėnų imtynes, pasiruošti turnyrui ir pateikti staigmeną.

P. Galkinui akivaizdžiai pritrūko patirties finalo kovoje su latviu Jevgenijumi Kolcovu. Dvejais metai vyresnio atleto iš Liepojos pranašumas išryškėjo antrame kėlinuke, kuomet klaipėdietis parteryje palankioje padėtyje pats nesukrapštė dviejų taškų, o varžovas išnaudojo situaciją ir išsiveržė į priekį. Beje, pusfinalyje tas pats J. Kolcovas nugalėjo bronzą iškovojusį kaunietį T. Kerševičių.

Paklaustas apie turnyro lygį, šalies rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis pasidžiaugė, kad į Vilnių atvyko pajėgios komandos iš užsienio, tačiau kitąmet norėtų matyti gausesnį dalyvių skaičių.

„Gerai, kad turime stiprių varžovų, bet pačių lietuvių turnyre tikrai per mažai. Ir tai suprantama, nes sulaukę dvidešimties metų imtynėse lieka tik profesionalų kelią pasirinkę atletai.

Šių metų turnyrą eksperimento tvarka surengėme jaunimui iki 23 metų, nes norėjome žiūrovams pristatyti naują Lietuvos imtynininkų kartą, tačiau kitąmet siūlysiu organizuoti jaunimo iki 20 metų turnyrą.

Tegul ir mūsiškiai pasigalynėja bene vienintelėse šalyje tokio aukšto lygio varžybose, skirtose jaunimui“, – kalbėjo M. Ežerskis.

Be Lietuvos imtynininkų, turnyro nugalėtojais taip pat tapo ukrainietis Viktoras Petrikas (59 kg), Rusijos atstovas Armėnas Agabekianas (71 kg), latvis J. Kolcovas (75 kg) ir baltarusiai Kirilas Maskevičius (80 kg) bei J. Jaskovecas (98 kg).

Turnyre galynėjosi 55 atletai iš Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos.