Latvijos klubų rinktinė pirmame kėlinyje buvo pranašesnė ir persvarą pavertė dviem įvarčiais. Pirmasis rungtynėse pasižymėjo Andris Siksnis (05:30, Rygos HK „Mogo“). Antrąjį įvartį pelnė Karlis Ozolinšas (16:57, Liepojos HK „Liepaja“).

Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė pastebimai suaktyvėjo ir išlygino žaidimą. Rezultatą antrojo kėlinio pabaigoje sušvelnino Paulius Gintautas (39:32, Ugnius Čižas).

Trečio kėlinio pradžioje latviai vėl įjungė aukštesnė pavarą ir atitrūko nepavejamai. Sužaidus vos 12 sekundžių Maris Dilevka (40:12, HK „Liepaja“) padidino skirtumą iki 3:1.

Įpusėjus kėliniui Krists Apsitis (50:03, Rygos HK „Prizma“), o netrukus Bruno Zabis (50:47, Rygos HK „Kurbads“) padidino skirtumą iki 5:1.

Lietuvos rinktinė įgijo dviejų žaidėjų persvarą ir Mindaugas Kieras (51:50) sušvelnino skirtumą, tačiau besibaigiant rungtynėms gynėjų klaidomis ir toliau naudojosi latviai – dar du įvarčius pelnė Egils Kalnas (57:40, HK „Liepaja“) ir Sandis Zolmanis (59:23, HK „Kurbads“).

Lietuvos rinktinė šiose rungtynėse išbandė du vartininkus. Pirmąsias 30 minučių vartuose stovėjo Elvinas Karla, antrojo kėlinio viduryje jį pakeitė Ernestas Kielius.

„Nesu nepatenkintas komandos žaidimu. Jaunimui tai labai gera patirtis. Dideli greičiai, geras čiuožimas buvo gera praktika mūsų žaidėjams. Nė dėl vieno įvarčio nenoriu kaltinti vartininkų – gynėjai negali palikti tuščių plotų prieš vartus. Komanda prarado pasitikėjimą savimi po greito įvarčio trečiojo kėlinio pradžioje. Dabar laukia sunki kova su estais, kurie žais namie ir norės pergalingai baigti turnyrą“, – iškart po dvikovos sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Berndas Haake.

Latvijos klubų rinktinė baigė pasirodymą turnyre ir tapo pirmąja pirmosios Baltijos iššūkio taurės turnyro nugalėtoja.

Sekmadienį 16 val. turnyrą vainikuos Lietuvos ir Estijos rinktinių dvikova.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)