„Pokyčiai buvo būtini seniausiai, tad esu tikrai patenkintas, kad pagaliau pavyko pasiekti tai, ką užsibrėžiau tapęs fondo vadovu. Visuomet pasisakiau už skaidrumą, tad noriu tikėti, kad šie pokyčiai padės mums visiems“, – sakė KKSRF vadovas Rimantas Kveselaitis.

Anot jo, fonde pritartoms taisyklėms numatoma, kad nuo šiol ekspertai, kurie vertins paraiškas bus atrenkami konkurso būdu, o į juos pretenduoti galės visi, atitinkantys keliamus reikalavimus. Be to, ekspertų sąrašas taps viešas, paraiškas vertinantys bus pristatomi visuomenei.

„Noriu galutinai užkirsti kelią bet kokioms spekuliacijoms, sporto pinigų tema, tad ir toliau dėsime visas pastangas, kad sporto finansavime atsirastų dar daugiau aiškumo, skaidrumo, nepaisant ir pačių įvairiausių interpretacijų iš tam tikrų asmenų gretų“, – sakė R. Kveselaitis.

Pasak jo, ekspertams konkursas bus paskelbtas jau artimiausiomis dienomis, tad labai tikėtina, kad pirmasis bendras susitikimas galės įvykti dar šį mėnesį.

„Tai labai atsakingos ir svarbios pareigos. Kaip žinia, finansavimas sportui nedidėja, o paraiškų kiekiai tik auga. Tad laukia tikrai sunkus ir atsakingas darbas. Noriu tikėti, kad šie pokyčiai bus reikšmingi visai sporto bendruomenei teigiama prasme“ , – teigė KKSRF vadovas.

Anot jo, dar vienas labai svarbus pokytis, pasitvirtinus naująsias taisykles yra tas, kad pareiškėjai galės susipažinti su ekspertų vertinimo santrauka.

Kitas KKSRF posėdis vyks pirmosiomis gruodžio dienomis.