Europos čempione tapo daugkartinė pasaulio pirmenybių prizininkė 34-erių metų olandė Kirsten Wild. Sidabro medalis atiteko nugalėtojos titulą gynusiai britei Katie Archibald, o bronzos – prancūzei Laurie Berthon. Ketvirtą vietą užėmė čekė Lucie Hochmann.

„Sunku patikėti, bet užėmiau penktą vietą! Labai džiaugiuosi tokiu debiutu Europos čempionate, – sakė O. Baleišytė. – Viskas vyko taip greitai, net nespėjau pastebėti, kaip likome tik aštuoniese. Visą laiką stengiausi važiuoti paskui olandę ir anglę, kurios užėmė pirmą ir antrą vietas. Manau, kad tai man ir padėjo. Jos reikiamu metu išlįsdavo į priekį, tuo pačiu nusitempdamos ir mane.“

O. Baleišytė dar dalyvaus 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse. Olivija šiemet tapo Europos jaunių (iki 18 metų) 2 km asmeninių persekiojimo lenktynių čempione bei pasaulio rekordininke ir daugiakovės varžybų (omniumo) vicečempione.

500 m pavienio starto lenktynėse (16 dalyvių) Miglė Marozaitė užėmė devintą vietą. 20-metė panevėžietė distanciją įveikė per 34,359 sek. (vid. greitis – 50,906 km/h).

Europos čempione tapo rusė Darija Šmeliova – 34,310 sek. (vid. greitis – 52,462 km/h). Sidabro medalį pelnė vokietė Pauline Grabosch (+0,008 sek.), o bronzos – pasaulio rekordininkė, 2015 ir šių metų pasaulio bei 2014 ir 2015 metų Europos čempionė rusė Anastasija Voinova (+0,173 sek.).

Penkias dienas vyksiančiame Europos čempionate Lietuvai atstovauja septyni sportininkai. Ketvirtadienį moterų komandų sprinto lenktynėse dalyvaus Simona Krupeckaitė ir M. Marozaitė, o moterų skreče (10 km, 40 ratų) jėgas išbandys Aušrinė Trebaitė.

Šis Europos čempionatas vyksta pagal neseniai Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) atnaujintas taisykles. Varžybose dalyvauja 263 sportininkai iš 27 šalių.

Mūsų šalies atstovai Europos pirmenybėse yra iškovoję 11 medalių – keturis aukso, du sidabro ir penkis bronzos. Pernai Senojo žemyno pirmenybėse Šveicarijoje bronzos medalį iškovojo A. Trebaitė. Dviratininkė, kuriai antradienį sukako 28-eri, buvo trečia daugiakovės varžybose.